Trwa nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Trwa nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2017. Prace można przesyłać do 30 listopada. Wśród nagród znajdują się m.in. wystawa podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, pokazy slajdów oraz bezpłatny przegląd portfolio.

„Fotofestiwal 2017” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Fotofestiwal 2017” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Grand Prix Fotofestiwal jest konkursem, w którym nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące odważne wizje. Nagroda przyznawana jest od 11 lat, a wystawa prezentowana w wyjątkowych pofabrycznych salach galeryjnych jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Fotofestiwalu. W Jury zasiadają międzynarodowi eksperci zajmujący się współczesną fotografią, w tej edycji są to: Emma Bowket, Krzysztof Candrowicz, David Fathi, Clément Saccomani, Marta Szymańska i Sayaka Takahashi.

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze jednego zwycięzcę i dziewięciu finalistów. Zwycięzca otrzyma nagrodę 10.000 zł. Fotografie finalistów i zwycięzcy będzie można zobaczyć podczas 16. edycji Fotofestiwalu, w czerwcu 2017 roku. Zaproszenie skierowane jest zarówno do fotografów indywidualnych, jak i kolektywów fotograficznych. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Otwarty temat konkursu, doskonały poziom prac prezentowanych w poprzednich latach i reputacja Fotofestiwalu – skłoniły mnie, żeby wysłać prace na konkurs w zeszłym roku. Znalezienie się w gronie finalistów było dla mnie naprawdę zaszczytem, a zdobycie nagrody Grand Prix wielką niespodzianką. Pierwszy raz wygrałem w konkursie fotograficznym i czuję, że w mojej karierze fotograficznej był to kamień milowy i bardzo ważne wsparcie w pracy nad kolejnym projektem – mówi Karl Burke, zwycięzca Grand Prix Fotofestiwal 2013.

Do nadsyłania zdjęć organizatorzy zapraszają wszystkich fotografów. Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Proszą jednak o nieprzysyłanie pojedynczych zdjęć. Organizatorom zależy  na całych projektach – już skończonych lub będących na ukończeniu.

Fotofestiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 wystaw w różnych częściach miasta, spotkania, przegląd portflolio, warsztaty i pokazy slajdów – wszystko to co roku przyciąga do Łodzi niemal 20.000 widzów z całego świata.

Do współpracy z Fotofestiwalem zapraszano uznanych kuratorów świata sztuki. Na zamówienie festiwalu przygotowują wystawy analizujące najciekawsze tematy współczesnej fotografii. Oprócz kuratorskich interpretacji można zobaczyć wystawy indywidualne i coroczną prezentację finalistów nagrody Grand Prix Fotofestiwal. Niepowtarzalny charakter Fotofestiwal zawdzięcza wydarzeniom towarzyszącym, centrum festiwalowemu, a przede wszystkim publiczności co roku szukającej nowych inspiracji i doświadczeń. Podczas Fotofestiwalu rozmawia się o fotografii, szuka alternatywnych sposobów jej prezentowania i tworzy przestrzeń do spotkania.

Nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2017
Do 30 listopada 2016 roku

Dodaj komentarz