• 2016-10-31

Młodzi wirtuozi na Szachownicy

Rusza VIII edycja cyklu Młodzi wirtuozi na Szachownicy, w którego ramach można spędzać nastrojowe niedziele z muzyką klasyczną. Od kilku lat muzyka klasyczna w wykonaniu wybitnie uzdolnionej poznańskiej młodzieży ma swoje stałe miejsce w kulturalnym kalendarzu Starego Browaru. Tym razem wypełni ona długie jesienne i zimowe niedzielne popołudnia.

Młodzi wirtuozi na Szachownicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Młodzi wirtuozi na Szachownicy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W VIII edycji Młodych wirtuozów na Szachownicy każdy koncert poświęcony będzie innemu instrumentowi, a cykl zwieńczy koncert świąteczny:

  • 6 listopada: Koncert muzyki fortepianowej
  • 13 listopada: Koncert muzyki gitarowej
  • 20 listopada: Koncert muzyki akordeonowej
  • 27 listopada: Koncert muzyki na instrumenty dęte
  • 11 grudnia: Koncert muzyki skrzypcowej i wiolonczelowej
  • 18 grudnia: Koncert świąteczny

Na sześciu niedzielnych koncertach będzie można podziwiać młodych adeptów klas fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, akordeonu i instrumentów dętych ze wszystkich poznańskich szkół muzycznych II stopnia. Oprócz popisów solowych słuchacze zobaczą również zespoły kameralne, w tym m.in kwintet akordeonowy Il Silenzio.

Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest poznański pianista Filip Wałcerz, który podkreśla, że koncerty mają na celu nie tylko propagowanie muzyki klasycznej, ale przede wszystkim promocję młodych zdolnych poznańskich muzyków klasycznych.

Stary Browar od lat gości wydarzenia związane z muzyką klasyczną: od koncertów w ramach cyklu Młodzi wirtuozi na Szachownicy, przez regularne obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki ze Szkołą Muzyczną z Solnej, po solowe występy cenionych poznańskich muzyków. W październiku br. był także gospodarzem maratonu skrzypcowego, oficjalnego wydarzenia towarzyszącego 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Młodzi wirtuozi na Szachownicy
Od 6 listopada do 18 grudnia 2016 roku, godz. 16.00
Stary Browar Poznań

Dodaj komentarz