Więcej w listopadzie!

Kolejna odsłona interdyscyplinarnego projektu Więcej rozpocznie się 2 listopada w Toruniu, po czym zagości także w: Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Słupsku oraz Szczecinie. W każdym mieście zaplanowano cztery odsłony: Patrz Więcej sygnowane przez Studio Wajdy, Tańcz Więcej z playlistą ułożoną przez Jarka Szubrychta, Słuchaj Więcej, czyli nowości puszczane z vinyli oraz Smakuj Więcej organizowane przez smakoszy z Kuchni świata. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

„Więcej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Więcej” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Więcej to ambitny projekt kulturalnej i interdyscyplinarnej aktywizacji mieszkańców miast. Cykl wydarzeń został zaplanowany od jesieni do lata. Każdego miesiąca w kilku miastach w Polsce odbywają się cztery wydarzenia o różnym charakterze – Patrz Więcej, czyli spotkanie z ambitnym kinem, Słuchaj Więcej to wieczór pełen dźwięków z nowych płyt wydanych na vinylu, Tańcz Więcej zaprasza do tańca muzyką jazzowo-funkową, wybraną przez cenionego krytyka muzycznego – Jarka Szubrychta, a Smakuj Więcej to moment kiedy można skosztować przystawek z różnych regionów świata – w listopadzie będą to smaki z Włoch.

Listopadowy cykl wydarzeń Więcej:

  • Patrz Więcej – w listopadowe wieczory widzowie będą mogli zobaczyć dwa nagradzane filmy Moniki Pawluczyk Kiedy będę ptakiem i Koniec świata. Pierwszy z nich to historia o MuLa i Lin, mieszkających w turystycznej, tajlandzkiej wsi. Dla turystów to raj na ziemi, oni jednak muszą stawiać czoła wyzwaniom trudnej codzienności. Koniec świata to z kolei kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii samotnych ludzi spotyka się w czasie jednej nocy. Reżyserka jest związana ze Studiem Wajdy, które wspiera wieczory kinowe. Stałym partnerem cyklu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi, które tworzy wyselekcjonowaną listę filmów dokumentalnych nagradzanych na Festiwalu Mediów Człowiek w zagrożeniu.
  • Słuchaj więcej to w zamierzeniach pomysłodawców klimatyczny wieczór, w trakcie którego współczesnej muzyce puszczanej z płyt winylowych zostanie poświęcona wyjątkowa uwaga. Istotą imprezy będzie słuchanie muzyki jako sztuki – części współczesnej kultury, gdzie album jest odczytywany jako dokumentacja pewnego etapu w życiu artysty. Playlista obejmuje szerokie spectrum wykonawców – od Florence & The Machine po Arctic Monkeys, Bloc Party czy Tom’a Odell’a. Nie zabraknie również polskiej muzyki m.in. The Dumplings, czy kultowego Maanamu.
  • Tańcz więcej, czyli impreza, do muzyki wyselekcjonowanej przez opiniotwórczego dziennikarza muzycznego – Jarka Szubrychta. Tematem przewodnim listopadowych wieczorów tanecznych będzie „Jazz & Funky”. Playlista będzie się zmieniała co miesiąc, w tym miesiącu usłyszymy m.in.: Donald’a Byrd’a, Chase, Skalpe, Gil Scott-Heron, Lighthouse, Blue Mitchell Quintet, Quazar. O wizaulaną oprawę wieczoru zadba Maciej Szupica z zespołu Dick4Dick.
  • Smakuj więcej – kulinarna podróż przy dźwiękach muzyki. W listopadzie uczestnicy tego wieczoru tematycznego otrzymają włoskie przystawki wybrane przez degustatorów z Kuchni świata. Będzie można skosztować oliwek w różnym wydaniu oraz dojrzewających wędlin, na deskach degustacyjnych pojawi się m.in.: Szynka Parmeńska Prosciutto Di Parma, Salami Spianata Romana Con Pelle oraz Chorizo.

Więcej 
2 listopada 2016 roku
Poznań, Wrocław, Kielce, Słupsk , Szczecin

Dodaj komentarz