• 2016-10-29

Julianna Petzuch dla wymagających melomanów

Przed wodzisławską publicznością zagra studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Julianna Petzuch. Jej koncert organowy odbędzie się 29 października w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w ramach Muzykonu.

„Julianna Petzuch w ramach Muzykonu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Julianna Petzuch w ramach Muzykonu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Muzykon będzie można usłyszeć m.in. sonatę Felixa Mendelssohna-Bartholdyego czy pastorale Louisa Vierne. Nie zabraknie też dzieł Maxa Regera,którego setna rocznica śmierci przypada na ten rok.

Julianna Petzuch jest laureatką III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Organowego Diecezjalnych Studiów Organistowskich w Tarnowie, zdobyła też III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w miejscowości Rużomberok (Słowacja) oraz nagrodę specjalną za interpretację utworu Romualda Twardowskiego Musica festiva. Związana jest z parafią pw. św. Bartłomieja w Głogówku na Opolszczyźnie, gdzie jest organistką.

 Program festiwalu jest tak dobierany, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających melomanów, którzy mają okazję obcować z wielkimi dziełami muzyki organowej – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Julianna Petzuch | Muzykon
29 października 2016 roku, godz. 19.00
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu

Dodaj komentarz