• 2016-10-29

Design Alive Awards 2016

Znamy nominacje do Design Alive Awards 2016 – konkursu, w którym nagradzane są wybitne osobowości za kreatywność i kulturotwórcze oddziaływanie. Spośród trzydziestu nominowanych już niebawem Kapituła konkursu wybierze Kreatora, Animatora i Stratega Roku 2016.

 „Design Alive Award 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Design Alive Award 2016” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem fundatora nagród – magazynu „Design Alive”, jest uhonorowanie osób współtworzących marki, produkty, usługi, przestrzenie i wydarzenia oraz animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji. Design Alive Awards to nagrody przyznawane za: świadomie, kreatywne i kulturotwórcze odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Przyznawane są tym, którzy odważnie współtworzą marki, usługi, produkty i przestrzenie oraz dla tych, którzy mają siłę i kompetencje, by animować przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji.

Design Alive Awards, uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody branży kreatywnej w Polsce, bywają także przez wielu nazywane po prostu „Oskarami designu”, zapewne ze względu na ich prestiż, a także osobę twórcy konkursowych statuetek Oskara Ziętę – najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego projektanta.

Prócz nowych nazwisk w nominacjach, z roku na rok zmienia się też grono osób, które wybiera zwycięzców. To świadczy, że chcemy patrzeć szerzej na projektowanie i pobudzanie kreatywności i poczucia estetyki. W tym roku do stałych członków Kapituły dołączyli zeszłoroczni laureaci DAA: uwrażliwiona na działania prospołeczne Edyta Ołdak, prezeska Stowarzyszenia Z Siedzibą w Warszawie oraz Gosia i Tomek Rygalikowie, projektanci poszukujący stale nowych rejonów, gdzie projektowe myślenie pomaga budować nowe relacje społeczne. Dołącza do nas również Agnieszka Obszańska, dziennikarka radiowej Trójki, kobieta o niezwykłej wrażliwości i umiejętności dostrzegania istotnych, oddolnych inicjatywy w kulturze. To niezwykle cenny dla Kapituły nowy punkt spojrzenia – mówi Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive”, przewodnicząca Kapituły konkursu.

Nazwiska laureatów konkursu zostaną ogłoszone już pod koniec listopada podczas uroczystego finału w Muzeum Śląskim w Katowicach. Organizatorzy oddają także głos czytelniką magazynu i portalu – na swoich faworytów można głosować w Plebiscycie Czytelników do 6 listopada przez internetowy formularz. Pełna lista nominowanych dostępna na stronie magazynu „Design Alive”.

Design Alive Awards 2016
Plebiscyt Czytelników
Głosowanie od 26 października do 6 listopada 2016 roku

Dodaj komentarz