Escape Living Room

Pracownia Duży Pokój serdecznie zaprasza na wystawę Escape Living Room Soni Milch i Katarzyny Rowskiej, realizowaną w ramach programu Scena/Debiuty.

„Escape Living Room” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Escape Living Room” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Escape Living Room to rozrywka, która pozwala przenieść się ze świata imprez, bankietów i warszawskiej blazy do świata rzeczywistego. Widz wraz z drużyną zostaje zamknięty w przestrzeni ekspozycyjnej, jego zadaniem jest przeszukać otaczający go świat. Przedmioty znajdujące się w pokoju torują drogę do wyjścia i jednocześnie przysłaniają nadzieję na jego istnienie. Obiekty i fotografie przybliżają drużynę dzielnych śmiałków do poczucia ostatecznej beznadziei i klęski. Uczestnicy postawieni przed szeregiem nielogicznych zagadek, pytań o istotę heteronormy i niezrozumiałych zabiegów z zakresu sztuki współczesnej zapragną tylko jednego – wydostać się, oczyścić. Jednak sztuka już dawno przestała pełnić ową sakralną rolę bramy odkupienia, katarktycznego samo-rozpoznania i uwolnienia z jarzm doczesnej tragiczności. Dlatego przepiękne słowa włoskiego malarza: „Celem sztuki jest zmiatanie codziennej warstwy pyłu z życia naszych dusz” organizatorzy postanowili zastąpić krótszą, acz niemniej wzniosłą, frazą „Jesteście w dupie, mili państwo”. Nie żywimy nadziei na duchową odnowę widza i jego wewnętrzną przemianę. Wystarczającą satysfakcją będzie obrzydzenie kebaba lub latte na sojowym, które widzowie skonsumują przed wizytą w Escape Living Room.

Sonia Milch – studentka Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego, która pracowała w kilku warszawskich teatrach.

Katarzyna Rowska – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP i Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

„Escape Living Room” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Escape Living Room” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Escape Living Room, Sonia Milch i Katarzyna Rowska
Od 20 października do 1 listopada 2016 roku
Pracownia Duży Pokój w Warszawie

Dodaj komentarz