• 2016-10-28

Mistyka, zaduma, oryginalne, historyczne brzmienie

Już wkrótce odbędą się kolejne wydarzenia Annum Festival – jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku. 5 listopada w Kościele św. Jadwigi w Chorzowie oraz 6 listopada w Kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach zabrzmią wyjątkowe koncerty.

„Requiem” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Requiem” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem z uwagi na zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych będzie można posłuchać Requiem. Wraz z formacją Lúthien Consort organizatorzy postarają się przywrócić tradycyjnym pieśniom o życiu Świętych ich pierwotny, barokowy wymiar. Koncert będzie wyjątkową okazją by wsłuchać się w tzw. biały głos śpiewaczki czy rzadko spotykane instrumenty takie jak: szpinet, arcylutnia, lira korbowa czy dudy.

Wcześniej, o godz. 13.00, 5 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3, sala 22), a 6 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7, foyer) specjalnie dla najmłodszych melomanów organizatorzy przygotowali kolejne wydarzenia w ramach, cieszącego się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników festiwalu, cyklu zajęć muzycznych Annum Kids zatytułowane Requiem dla dur i moll, poświęcone tematyce muzyki współczesnej.

Annum Festival | Lúthien Consort
5 listopada 2016 roku, Kościół św. Jadwigi w Chorzowie
6 listopada 2016 roku, Kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz