• 2016-10-26

Posłuchaj Skrawków

Skrawki to pierwszy, autorski minialbum zespołu o intrygującej nazwie Mike Skowron. Akustyczne brzmienia mieszają się z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów. Bogate w różnorodne akcenty aranże łączą się z minimalizmem i przejrzystością kompozycji. Można tu znaleźć tropy folku, indie rocka czy dream popu. EP-kę promuje singiel L2.

Mike Skowron (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mike Skowron (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mike Skowron to projekt stworzony przez muzyków, którzy lubią eksperymentować. Jednocześnie ważna jest dla nich prostota, wyczucie muzycznej przestrzeni i stworzenie odpowiedniego klimatu. Na płycie wykorzystano bogate instrumentarium – gitary akustyczne, dzwonki, toy piano, a także analogowe i współczesne syntezatory, gitary elektryczne, bas, a także pierwsze surowe tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek. Ciekawostką jest to, że nie ma bębnów. Są za to przetworzone pianina czy papier pod strunami. Brzmienie całości wzmacnia ciemna, melodyjna sekcja dęta: puzon, waltornia i trąbka.

Gdybyśmy bardzo chcieli i musieli muzykę Mike Skowron do kogoś porównać to może byłby to islandzki Asgeir, kanadyjska Feist czy minimalistyczna Cat Power. Usłyszelibyśmy dalekie echa takich artystów Indie folk jak Ben Howard, awangardo-folkowego Sufjana Stevensa i St. Vincent, norweskiego songwritera Thomasa Dybdahla czy art popowego brytyjskiego Daughter. Ale to wszystko tylko echa. Ponieważ jest to tylko mały fragment muzyki, która gościła w naszych uszach przez ostatni rok. Co i tak nie przekłada się na to, co słyszymy na EPce. – mówi wokalistka projektu Mike Skowron.

Epkę promuje singiel L2 – piosenka zmienna, zaskakująca, wielowarstwowa aranżacyjnie. Do utworu powstał klimatyczny teledysk, w którym wystąpiła aktorka Katarzyna Kwiatkowska i którego autorką jest Olga Czyżykiewicz, założycielka filmowej grupy Tadam. Klip opowiada o wewnętrznym świecie kobiety. Poprzez poetyckie obrazy chcieliśmy opowiedzieć o jej emocjach, świecie, który się w niej rozpada i składa każdego dnia – mówi Olga Czyżykiewicz.

Mike Skowron | Skrawki 
Premiera: 24 października 2016 roku

Dodaj komentarz