• 2016-10-26

Retro inspiracje

Od 21 października w Galerii Pod Przepiórczym Koszem w Legnicy można oglądać wystawę prac jubilerskich Mateusza Zielińskiego pt. Retro inspiracje.

Mateusz Zieliński, „Retro inspiracje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mateusz Zieliński, „Retro inspiracje” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prezentuje oryginalną biżuterię inspirowaną art deco i secesją. Wiele prac wykonanych jest w srebrze, jednak znaleźć można tu również białe złoto i platynę. Autor, złotnik – jubiler Mateusz Zieliński, syn dyplomowanego mistrza złotnictwa, spadkobierca pracowni swojego ojca, nadal współtworzy rodzinną firmę specjalizującą się w wytwarzaniu replik dawnej biżuterii. Biżuteria jest tu wykonywana ręcznie lub manufakturowo, w zgodzie z duchem starego, tradycyjnego rzemiosła.

Jako że wszystkie prezentowane prace można zakupić, wystawa jest niebywałą okazją nie tylko do podziwiania, ale i do zakupu tych wyjątkowych prac. Jest to wydarzenie dla znawców i miłośników sztuki jubilerskiej, ale i dla wszystkich ceniących oryginalność i piękno przedmiotu. Znaleźć można tu prace doskonale spełniające swoją funkcję użytkową, lecz zarazem w pełni oryginalne i prezentujące wyższą wartość artystyczną niż ogólnie dostępna, masowo produkowana biżuteria. Wystawa na pewno też nie zawiedzie poszukiwaczy tego jedynego, niezapomnianego pierścionka, niezwykłej pamiątki czy choćby gwiazdkowego upominku.

Mateusz Zieliński, Retro inspiracje
Od 21 października do 12 listopada 2016 roku
Galeria Pod Przepiórczym Koszem w Legnicy

Dodaj komentarz