• 2016-10-25

Metaforyczna Roma

Roma, trzeci studyjny album Sorry Boys, ukaże się 18 listopada. Napisana w połowie po polsku i angielsku płyta emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów.

Sorry Boys, „Roma” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Sorry Boys, „Roma” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Roma przywołuje Rzym – miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia, odkrywane przez każdego indywidualnie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

Patronem Romy jest Apollo – bóg muzyki, poezji, miłości i światła – przewodnich tematów albumu – mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.

Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu – Vulcano. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Fotografia okładkowa: Sonia Szóstak
Artwork: Mariusz Mrotek

Sorry Boys | Roma
Premiera: 18 listopada 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz