• 2016-10-25

Martyna Jakubowicz w Dworze Artusa

26 października w Centrum Kultury Dwór Artusa wystąpi Martyna Jakubowicz. Na koncercie oprócz utworów z najnowszego albumu zabrzmią jej największe przeboje, z nieśmiertelnym W domach z betonu na czele.

Martyna Jakubowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martyna Jakubowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martyna Jakubowicz to piosenkarka jedyna w swoim rodzaju, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. W Dworze Artusa zaprezentuje koncert promujący płytę Prosta piosenka, która jest pierwszym od sześciu lat autorskim albumem artystki. Wydawnictwo to jest odzwierciedleniem zmian, które zaszły w mentalności Martyny Jakubowicz przez ten czas.

„Nowa Martyna” jest bardziej odważna i bezpośrednia w wyrażaniu swoich poglądów na temat otaczającej rzeczywistości, ale niezmiennie czaruje swoich słuchaczy, charakterystyczną, ciepłą barwą głosu. Fani dotychczasowej twórczości artystki, odnajdą tutaj tak lubiane przez szeroką publiczność nastrojowe, gitarowe ballady ale również, znane z wcześniejszych płyt, piosenki mocniejsze, z bardziej rockowym pazurem. Wbrew swojemu przewrotnemu tytułowi Prosta piosenka, nie jest płytą prostą, lecz zadziwia swoją wielowymiarowością brzmieniową i tekstową.

W nagraniu albumu udział wzięli między innymi Wojciech Waglewski, Kortez i Jan Smoczyński (pianista i kompozytor współpracujący m.in. z Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Anną Marią Jopek czy Kayah). Nad stroną plastyczną wydarzenia czuwał Igor Omulecki.

Martyna Jakubowicz | Prosta piosenka 
26 października 2016 roku, godz. 20.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz