• 2016-10-25

Hedone Festival 2016

Największa kolaboracja wrocławskiego świata muzyki elektronicznej. Połączenie wielu lat doświadczeń, tysięcy pomysłów i wspólnie spędzonych godzin. Tak powstało wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 25 i 26 listopada we Wrocławiu.

„Hedone Festival 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hedone Festival 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hedone Festival to dwudniowe, międzynarodowe święto muzyki elektronicznej, które zagości w postindustrialnych przestrzeniach Krakowska 100 we Wrocławiu. Podczas dwóch dni zaprezentują się artyści, którzy swoim nowatorskim podejściem wyznaczają kierunki rozwoju alternatywnej sceny klubowej.

Gabriel Ananda, koloński producent, artysta, który od ponad 15 lat zachwyca swoim niebanalnym podejściem do muzyki elektronicznej, grając w klubach i festiwalach na całym świecie.

Momentem kluczowym w życiu Anandy była muzyka Svena Vaetha, którą po raz pierwszy usłyszał w 1995 roku. Zainspirowany „cocoonowym” brzmieniem muzyki elektronicznej sam zaczął tworzyć i już po kilku latach miał na swoim koncie wydawnictwa dla takich szanowanych wytwórni jak: Treibstoff, Karmarouge, Plaztzhirsh Platten, Trapez czy Traum Schallplatten. Jego genialne produkcje Sussholz (2004), Ihre personliche Glucksmelodie (2005) czy Doppelwhipper (2006) pozwoliły zagościć Anandzie na szczycie DJ chart-ów na całym świecie. W następnych latach kolejne EP-ki oraz LP-e ugruntowały silną pozycję Anandy wśród najlepszych producentów muzyki klubowej.

Kolejnym krokiem w rozwoju artystycznym kolończyka było założenie w 2008 roku własnej oficyny wydawniczej Basmati, na której wydał album Selected Techno Works (2011) oraz niezwykle udaną serię EP-ek Live Series Part I-III. W sumie Ananda ma na koncie kilkadziesiąt wydanych EP-ek oraz cztery albumy. W ostatnich latach wydawał dla Ellum Audio (z Maceo Plex), kanadyjskiego Monique Musique i amsterdamskiego Click Records. Najświeższą inicjatywą naszego headlinera jest projekt Soulful Techno Records, gdzie wydał w czerwcu 2016 roku pierwszą EP-kę The Little Creek Behind The House. Gabriel podczas swojego występu zaprezentuje swoją „muzyczną definicję przyjemności”.

DJ ANNA, artystka pochodząca z Sau Paulo, a obecnie mieszkająca w Barcelonie, to stosunkowa nowa postać w świecie muzyki elektronicznej. Jej świeże i nowatorskie, podejście do muzyki odzwierciedlają jej niezwykle energetyczne sety z pogranicza techhouse i techno. Branżowy magazyn „Mixmag” napisał o DJ ANNA, że „jest jedną z najciekawszych postaci muzyki klubowej młodego pokolenia i w krótkim czasie zostanie jedną ze światowych gwiazd sceny techhouse”. Trudno o lepszą recenzję jej działalności artystycznej.

Oprócz niezwykle wysublimowanych setów, Brazylijka ma także na koncie kilkanaście ciekawych wydawnictw dla tak renomowanych labeli jak: Tronic, Twin, Turbo czy Yoshitoshi. Kariera producencka Anny cały czas się rozwija, czego potwierdzeniem jest dostrzeżenie jej talentu przez Monikę Kruse. Założycielka i właścicielka Terminal M zaproponowała współpracę producentce z Brazylii, czego efektem było wydanie w czerwcu 2016 EP-ki Redemption/ Odd Behaviour w tej legendarnej oficynie.

Jedno jest pewne. Każdy, kto usłyszy DJ ANNA na żywo, długo nie zapomni jej występu. Anna obiecała godnie się przywitać z polską publicznością, gdyż Hedone Festival będzie dla niej pierwszym występem w naszym kraju.

Einmusik live! 

Zawsze zagubiony między czasem, a przestrzenią. Ciągle w ruchu, ciężki do uchwycenia. Czasami dźwięki sa surowe, innym razem płynące i delikatne. Jeśli chcesz zrozumieć jego muzykę musisz zapuścić się w nią głębiej. Posłuchaj jeszcze raz, weź głęboki oddech i odrzuć wszelkie oczekiwania. Tylko kilka stałych elementów, bez schematów. House, techno, trance, breakbeat – wszystko tutaj łączy się ze sobą w doskonałej symbiozie. Wsłuchaj się w melodie. Czasami są subtelne, czasami dominujące, a innym razem nikną po breakdownie w surowej mieszance metalicznego basu i perkusji.

Od ponad 10 lat produkcje Einmusik inspirowane są publicznością. Sam mówi, że to ludzie podczas jego występów live dają mu pomysły na kolejne numery. Dotychczas wydawał dla takich labeli jak Noir Music, Diynamic, Katermukke, Voltage Musique, Kittball oraz oczywiście, na jego własnym labelu – Einmusika.

Występ live Samuela jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Nie ważne czy to wielki festiwal jak Fusion, czy mały klub – finalnie i tak wszyscy na parkiecie zamykają oczy zapominając o wszystkich troskach i dają się zabrać w podróż do mikrokosmosu Einmusika, który wydaję się nie mieć końca…

Sebastian Mullaert​ aka Minilogue

Znany głównie z jego legendarnego już projektu Minilogue, człowiek o wielu twarzach. Ta najbardziej znana, którą zaprezentuje w listopadzie to piękny, techniczny liveact! Związany z takimi wytwórniami jak Kontra-Musik, Hypercolour, Drumcode, Mule, Traum, M_nus, Cocoon, Ovum, Crosstown Rebels, Wagon Repair czy Green. Sebastian wierzy, że muzyka jest po to by ją przeżywać. Jego nastawienie do życia i pozytywna aura, którą roztacza podczas swoich występów live to coś czego nie da się opisać słowami. Rytm, euforia, energia, atmosfera. Resztę trzeba przeżyć osobiście na parkiecie chłonąc wibracje, które płyną z jego muzyki. Liczy się moment, taniec, przyjemność. Tu i teraz. Nie mniej, nie więcej.

Carola Pisaturo 

Włoski temperament, a jednocześnie subtelność i wyważenie. Jej produkcje zdają się być spokojne i poukładane, a jednak z technicznym, agresywnym zacięciem. Artystka nietuzinkowa i dlatego znalazła się pod skrzydłami labelu Cocoon Papy Svena. Właścicielka labelu Claque Musique. Jej sety są jak prawdziwa kobieta – nieprzewidywalne! Mocne, pełne energii, dynamiczne, zmienne. Ale nie da się ich nie kochać. Wraz z Anną będą reprezentować boginię Hedone. I już teraz wiemy, że będzie to godna reprezentacja!

Lee Van Dowski

Jeden z tych artystów, którzy nigdy nie wiadomo jak długo zagrają, bo uwielbiają przeciągać imprezy w nieskończoność. Na jego sety zabiera się obuwie zmienne, bo jedna para zwykle nie wystarcza. Sceniczny zwierz, wulkan energii, którą obdarowuje wszystkich wokół siebie podczas swoich występów. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych dj’ów i producentów, jego numery grane są na całym świecie i wybrzmiewają na największych festiwalach. Związany przede wszystkim z mobilee i Cocoon. Wcześniej bardzo długo był jedną z twarzy Cadenzy prowadzonej przez Luciano. Jego produkcje pojawiały się także na takich wytwórniach jak Suara, Noir, Wagon Repair, Bedrock, Bpitch Control, Dumb Unit, Voltage Musiq i wiele innych. Remixował i był remixowany przez niezliczonych artystów. Szwajcarski maestro pochodzenia francuskiego, o sympatycznie brzmiącym polskim nazwisku – Lee Van Dowski!

Hedone Festival 2016
25 i 26 listopada 2016 roku
Wrocław

Dodaj komentarz