Białe-czarne-polaroid

Białe-czarne-polaroid. Agata Tajchman, Alicja Król, Kamila Kapelańczyk to wystawa trzech studentek Wydziału Sztuki Akademii Jana Długosza w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.

„Białe-czarne-polaroid” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Białe-czarne-polaroid” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa, która spełnia źródłowe uzasadnienie Galerii Zwiastun jako miejsca na „debiut przed debiutem”. Młode artystki przygotowały wspólną wystawę, na której każda z nich pokaże swoją indywidualną twórczość. Nawet tytuł wystawy podkreśla tę odrębność w jedności. Osobne zainteresowania, różnice warsztatowe, indywidualny styl, a przy tym interesujące grafiki każdej z nich.

Agata Tajchman – urodziła się 1 maja 1992 roku w Częstochowie. Obecnie jest studentką II stopnia grafiki na Akademii Jana Długosza. Zajmuje się przede wszystkim grafiką, swoje prace wykonuje w wielu technikach, m.in. litografia, linoryt, akwaforta, akwatinta. Interesuje się również rysunkiem i malarstwem. W swoim dotychczasowym dorobku artystycznym ma wystawy w lokalnych placówkach, m.in. częstochowskiej Konduktorowni, Miejskim Domu Kultury w Blachowni oraz Bibliotece Publicznej im. dr Wł. Biegańskiego. Studia I stopnia ukończyła w lipcu 2016 roku, pracę dyplomową wykonała pod kierunkiem dra W. Zaręby

Kamila Kapelańczyk – urodzona w 1995 r., od 2014r. studiuje grafikę pierwszego stopnia na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się grafiką warsztatową i komputerową, rysunkiem, malarstwem oraz rzeźbą.

Alicja Król – urodzona 1994 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 2014r. ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Plastyczne w Kielcach na specjalizacji tkanina artystyczna. Od 2014r. studiuje grafikę pierwszego stopnia na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się grafiką warsztatową i komputerową, rysunkiem oraz malarstwem.

Białe-czarne-polaroid. Agata Tajchman, Alicja Król, Kamila Kapelańczyk 
Od 25 października do 20 listopada 2016 roku
Wernisaż 27 października 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Zwiastun, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

Dodaj komentarz