Nowa powieść Noblisty

Nowa powieść Mario Vargasa Llosy ukaże się już w listopadzie nakładem Wydawnictwa Znak. Mistrz literackiej prowokacji uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W Dzielnicy występku mieszają się elity i nędzarze, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.

Mario Vargas Llosa, „Dzielnica występku ”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mario Vargas Llosa, „Dzielnica występku ”, okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu kopertę pełną zdjęć. Szybko przekona się, że to nie wybuchające wokół bomby powinny budzić w nim lęk, lecz że największe zagrożenie czai się za drzwiami jego sypialni. W mroczny trójkąt media–seks–polityka uwikłany może zostać każdy i niewiele trzeba, by zniszczyć komuś życie.

Mario Vargas Llosa – noblista (2010), o którym mówi cały świat. Jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Polityk, w 1990 kandydował na prezydenta Peru. Autor bestsellerowych powieści (m.in. Szelmostwa niegrzecznej dziewczynkiŚwięto kozłaPochwała macochy).

Mario Vargas Llosa, Dzielnica występku
Premiera: 9 listopada 2016 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz