• 2016-10-22

Bezkrólewie

W najbliższy poniedziałek, 24 października, w Dworku Sierakowskich w Sopocie odbędzie się czytanie Bezkrólewia Wojciecha Tomczyka. Sztukę przeczytają: Justyna Bartoszewicz, Maria Mielnikow-Krawczyk, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk oraz Zbigniew Olszewski. Opiekę artystyczną nad czytaniem sprawuje Michał Kurkowski.

„Bezkrólewie” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Bezkrólewie” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka Bezkrólewie, nawiązująca tematyką do katastrofy smoleńskiej, została opublikowana w 2011 roku w miesięczniku „Dialog”. Będzie to pierwsze z serii czytań w nowej odsłonie dotychczasowego Teatru przy Stole. Projekt tworzony jest przez Towarzystwo Przyjaciół Sopotu we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże.

Wojciech Tomczyk (ur. 1960) – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich scenarzystów i dramaturgów (Inka46, Wampir, Norumberga). Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a także Studium Scenariuszowego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor wielu scenariuszy do filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali m.in. Rajski ptak, Świadek koronny, Sprawiedliwi, Chichot losu, a także producent filmowy. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru.

Wojciech Tomczyk | Bezkrólewie
24 października 2016 roku, godz. 18.30
Dworek Sierakowskich w Sopocie

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR