• 2016-10-22

Legenda Bałtyku

70. rocznica śmierci Feliksa Nowowiejskiego, wybitnego kompozytora związanego z Warmią, to okazja do przypomnienia przez olsztyńską Filharmonię dzieł tego twórcy. Maestro Piotr Sułkowski poprowadzi uwerturę do opery Legenda Bałtyku, utworu, który w latach 20. odniósł spory sukces. Koncert odbędzie się 28 października.

 Filharmonia Warmińsko-Mazurska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Filharmonia Warmińsko-Mazurska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jednak największą atrakcją warszawskiego występu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie z pewnością występ laureata XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Artysta wykona jeden z dwóch koncertów skrzypcowych Wieniawskiego. Nie wiadomo jeszcze, czy w programie koncertu znajdzie się wirtuozowski i najeżony niebywałymi trudnościami technicznymi Koncert fis-moll czy bardziej melodyjny i śpiewny Koncert d-moll, jedno jest jednak pewne. Występ na pewno dostarczy publiczności wielu wrażeń.

Programu dopełni IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata Antonína Dvořáka, dzieło które od ponad 100 lat cieszy się niesłabnącą popularnością i stale powraca do programów koncertów na całym świecie.

Piotr Sułkowski | Legenda Bałtyku
28 października 2016 roku, godz. 19.30
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Dodaj komentarz