• 2016-10-22

Festiwal Sztuki Dźwięku i Obrazu Młode Wilki

W dniach od 4 do 6 listopada odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Sztuki Dźwięku i Obrazu Młode Wilki.

„Festiwal Sztuki Dźwięku i Obrazu Młode Wilki” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Festiwal Sztuki Dźwięku i Obrazu Młode Wilki” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Młode Wilki to festiwal skierowany do studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz osób niestudiujących, do 25. roku życia, zainteresowanych zagadnieniami sztuki współczesnej.

Nazwa Festiwalu nawiązuje do kultowego filmu z 1995 roku, którego akcja odbywa się w Szczecinie. Organizatorem festiwalu jest Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki, która jako najmłodsza uczelnia artystyczna w Polsce buduje swoją pozycję na mapie kraju, poprzez wdrażanie nowoczesnych technik edukacji artystycznej.

Najważniejsze elementy tego przedsięwzięcia to warsztaty, seria wykładów poświęconych sztuce najnowszej oraz konkurs. W roku 2015 uruchomiona została sekcja Młode Wilki 1/2, przeznaczona na konkursowe realizacje uczniów szkół średnich, zainteresowanych sztuką i muzyką eksperymentalną.

Organizatorzy nie dzielą przyjętych prac na kategorie. Przyjmują zatem wszelkie realizacje – filmy eksperymentalne, video, performance, realizacje soundartowe, rzeźby/instalacje – których istotnym elementem jest dźwięk lub obraz. Zamiast utrzymywać podziały chcą zainicjować dyskusję o różnorodności sztuki współczesnej i wyzwaniach edukacji artystycznej. Jako organizatorom festiwalu i pedagogom bliska jest im idea płynności formy oraz sztuki jako szerzej rozumianej postawy filozoficznej.

Festiwal Sztuki Dźwięku i Obrazu Młode Wilki
Od 4 do 6 listopada 2016 roku
Akademia Sztuki w Szczecinie

Dodaj komentarz