• 2016-10-21

Bach na jazzowo

23 października w Klubie Harenda przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się koncert Bach na jazzowo, który zaprezentują Bogdan Hołownia i Wojciech Pulcyn.

„Bach na jazzowo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Bach na jazzowo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści znani z ciekawych interpretacji dawnych przebojów rozwijają obecnie także repertuar Bach na jazzowo, w którym w brawurowy sposób mierzą się z jednym z najważniejszych kompozytorów klasycznych, przedstawiając jego dzieła w autorskich, jazzowych interpretacjach. Zaaranżowanie utworów Jana Sebastiana Bacha na duet fortepian i kontrabas to ogromne wyzwanie, któremu muzycy nie tylko sprostali, ale także sprawili, że kompozycje te zyskują nową, świeżą odsłonę.

Bogdan Hołownia. Jazz, który wykonuje, określa się mianem „mainstream”. Na swej muzycznej drodze Bogdan szczególnie cenił sobie muzyczne spotkania z Mistrzami, a szczególnie Billem Evansem i Kenny Barronem, Rayem Santisim, Jerzym Wasowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wśród akompaniatorów Bogdan wymienia również kilku mistrzów najwyższej próby: Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera.

Wojciech Pulcyn. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Kubą Stankiewiczem czy Jarkiem Wistem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.

W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią Pulcyn nagrał album Śpiewnik Henryka Warsa, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu. Z tym materiałem muzycy wyruszyli w trasę koncertową. Tego roku powstały jeszcze trzy płyty z udziałem Wojciecha Pulcyna – z Witoldem Janiakiem, Kazimierzem Jonkiszem i Mariuszem Lubomskim.

Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn | Bach na jazzowo
23 października 2016 roku, godz. 20.00
Klub Harenda w Warszawie

Dodaj komentarz