Nabór prac i tekstów do magazynu „Woof Woof Arf Arf”

Magazyn artystyczno-naukowy „Woof Woof Arf Arf” zaprasza doktorantów, artystów, studentów i absolwentów różnych kierunków do nadsyłania tekstów oraz prac artystycznych, powstałych w dowolnych mediach (wideo, fotografia, rysunek, obraz, rzeźba, komiks, performance), zainspirowanych zagadnieniem czarnych dziur do trzeciego numeru pisma.

 „Woof Woof Arf Arf!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Woof Woof Arf Arf!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magazyn artystyczno-naukowy „Woof Woof Arf Arf” jest miejscem debiutów oraz platformą, na której mogą zaprezentować się młodzi, utalentowani artyści, literaci, krytycy. Każdy numer koncentruje się wokół istotnego, współczesnego tematu o dużym potencjale krytycznym. Kuratorkami projektu są Marta Ostajewska i Urszula Kluz-Knopek. Każdy numer magazynu „Woof Woof Arf Arf!” jest wysyłany do ponad stu najważniejszych instytucji kulturalnych, artystycznych i naukowych, uczelni wyższych i osób zajmujących się kulturą i sztuką w Polsce. Dystrybuowany jest również w trakcie ogólnopolskich wystaw promujących magazyn.

Trzeci numer „Woof Woof Arf Arf” związany jest z koncepcją czarnych dziur. Czarna dziura to „czysta transcendencja”, czasoprzestrzeń, której nic, nawet światło, nie może opuścić. Rodzi się w miejscu umierających gwiazd. Pochłania materię, a zderzając się z innymi czarnymi dziurami osiąga wielkość milionów mas Słońca. Pochłania światło, nie odbijając niczego. Nie można się z niej wydostać. Wyznacza granicę bez powrotu. Znajduje się wewnątrz własnego horyzontu zdarzeń, wszelkie wyimaginowane próby ucieczki prowadzą donikąd. W jej wnętrzu czas spowalnia, na zewnątrz – całkiem znika. Pochłania wszystko co jest wokół. Jest pełna niewyjaśnionych osobliwości, w niej kończy się czas, a grawitacja wzrasta do poziomu nieskończoności. Czarna dziura wciąga, kurczy się, rozpręża. Fascynuje, przyciąga, pochłania. Niektórzy widzą w niej tunel do innego wszechświata, inni korek w wannie pełnej galaktyk, czarny kleks, nieskończoną kałużę, aksamitną plamę niepamięci. Czarna dziura to zagadka, w której kręcimy się jak w wirze. Czas, żeby pochłonęła następny numer „Woof Woof’a”.

Zgłoszenia do trzeciego numeru „Woof Woof Arf Arf” prosimy przesyłać na maila: woofarf@woofarf.com

Nabór prac i tekstów do magazynu „Woof Woof Arf Arf”
Do 30 października 2016 roku
Data publikacji: grudzień 2016 roku

Dodaj komentarz