• 2016-10-20

Raj utracony

W Siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie od 21 października będzie można zobaczyć wystawę fotografii Marcina Owczarka Paradise Lost – Raj Utracony.

Marcin Owczarek, „The Expulsion”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Owczarek, „The Expulsion”, 2015 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Owczarek jest wybitnym artystą fotografem, którego zasadniczą częścią rozważań w sztuce są obrazy miast i żyjących w ich obrębie ludzi. Prace to połączenia fotografii, malarstwa oraz kolażu, tematycznie powiązane z archetypami, tożsamością, snami, baśniami, nieświadomością czy rytuałami. Artysta pracuje w sposób niezwykle przemyślany, skrupulatnie dobierając symbole i fotografie, które w surrealistycznych zestawieniach odwzorowują kondycję XXI wieku. W rezultacie poszukiwań artystycznych, twórca przedstawia wizerunek współczesnego świata oraz człowieka, które otwierają drogi interpretacji i zachęcają do własnych przemyśleń.

Wystawa Marcina Owczarka to pierwsza tak obszerna prezentacja prac artysty w Warszawie. Fotograficzne kreacje pochodzą z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych cykli twórcy powstałych w latach 2007–2016. Prace Marcina Owczarka były prezentowane między innymi na targach sztuki w: Amsterdamie, Brukseli, Londynie, Paryżu, Rotterdamie, Kapsztadzie, Wilnie czy Johannesburgu.

Marcin Owczarek, „Ship of Fools”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Owczarek, „Ship of Fools”, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Owczarek, Paradise Lost – Raj Utracony
Wernisaż: 21 października 2016 roku, godz. 19.00
Siedziba Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie

Dodaj komentarz