• 2016-10-20

Cimbaliband podczas Węgierskiego Wieczoru

24 października w 60. rocznicę Rewolucji Węgierskiej 1956 Ethno Jazz Festival zaprasza na Węgierski Wieczór w Starym Klasztorze. Głównym bohaterem imprezy będzie pochodzący z Budapesztu Cimbaliband, w żywiołowy sposób wykonujący tradycyjną węgierską i bałkańską muzykę, którą łączy z rock’n’rollowym brzmieniem. Lider grupy Balazs Unger został wyróżniony przez dziennikarzy prestiżową nagrodą The Chuck Berry of Cimbalom.

 Cimbaliband (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cimbaliband (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cimbaliband jest najbardziej znanym na świecie węgierskim zespołem world music.

Ten wielokulturowy zespół wprowadza swoją publiczność w zaskakujące doświadczenie, poprzez wirtuozowskie solówki instrumentalne, dużą dawkę humoru oraz historyczne bałkańskie stroje. Otwartym na różne przeżycia kulturowo-muzyczne może zapewnić niezapomnianą podróż przez zaskakująco oryginalną czasoprzestrzeń. Ta siedmioosobowa grupa doskonale reprezentuje sobą motto Unii Europejskiej „Zjednoczeni w Różności” i z pewnością to było powodem zaproszenia jej do wystąpienia na Ceremonii otwarcia Hiszpańskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2010 roku, w programie UNESCO Artyści dla Pokoju Márta Sebestyén. Wielokrotnie pojawiali się na różnych scenach, prezentując swoje umiejętności na całym świecie od Hiszpanii aż po Japonię. Cimaliband jest głównym wykonawcą na węgierskim festiwalu Sziget. W 2015 roku ich album Moldva pojawił się na ósmym miejscu the World Music Charts Europe.

Eurpopejska scena muzyczna pokochała zespół.

Wszyscy muzycy prezentują przeróżne umiejętności oraz style muzyczne: rock’n’roll – jazz – muzyka klasyczna oraz tradycyjne brzmienia. Utwory w większości bazują na najbardziej chwytliwych tradycyjnych bałkańskich melodiach. Ich występy są unikatowym muzycznym doświadczeniem prezentowanym na scenach całego świata.

Zespół tworzą:

  • Balazs Unger – cymbały, wokal
  • Eszter Szita – wokal
  • Gellert Boda – skrzypce
  • Norbert Nagy – bass
  • Gergo Unger – gitara, wokal, kobza
  • Daniel Horvath – perkusja.

Cimbaliband – Węgierski Wieczór
24 października 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz