Projekt Sztuka w Szczerym Polu

Trwa zbiórka na kolejny projekt w Szczerym Polu, Miejscu Spotkań Artystycznych nad zalewem w Kryspinowie koło Krakowa. Planowana na przedostatni weekend października prezentacja sztuki nosi tytuł Dotknięcie wody.

„Zalew Kryspinów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zalew Kryspinów” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści, którzy wezmą udział w projekcie:

Elżbieta Kalinowska-Motkowic, Projekt Sztuka w Szczerym Polu

W swojej twórczości zajmuje się problemem czasu, obecności, pamięci, egzystencji i medytacji. Kreuje własny system zapisu, język wizualny podobny do pisma, składający się z abstrakcyjnych znaków pisanych/rysowanych ekspresyjnym gestem. Artystka tworzy obrazy, ale również realizuje zapisy w przestrzeni publicznej, na ścianach i na ulicy. W ramach projektu Elżbieta Kalinowska-Motkowicz zaprezentuje film, dla którego ekranem i zarazem ważnym obszarem odniesienia będzie otaczająca nas natura. Artystka studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, w pracowni Jonasza Sterna. Obecnie jest profesorem Politechniki Koszalińskiej, na kierunku wzornictwo, gdzie prowadzi pracownię rysunku.

Małgorzata Markiewicz, Kampania finansowania społecznościowego Sztuka w Szczerym Polu

Autorka obiektów, rzeźb, fotografii, instalacji. Od pewnego czasu zajmuje się zagadnieniem domu oraz domowości, rozpatrywanym z perspektywy zmian architektonicznych, społecznych, ekonomicznych i kulturowych w obrębie Europy. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004, 2011). Rezydentka London Summer Intensive, Londyn, Anglia, (2015), CRIR, Christiania, Kopenhaga, Dania (2014), Botkyrka Residence, Tumba, Szwecja (2013), Factory for Art&Design, Kopenhaga (2011), SPACES, Cleveland, Ohio, USA (2007) oraz HIAP, Cable Factory, Finlandia (2006). Studiowała na ASP w Krakowie, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuki oraz na Konstfack w Sztokhlomie. W projekcie Sztuka w Szczerym Polu Małgorzata Markiewicz zrealizuje na plaży instalację, która pozwoli na intensyfikację naszych doznań dotykowych czy węchowych. Publiczność zostanie zaproszona do wyjątkowego spaceru wśród zapachów i uczestniczenia w procesie odkrywania właściwości niektórych roślin czy substancji.

Małgorzata Mirga-Tas, Zbiórka Sztuka w Szczerym Polu

Artystka zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Jej obrazy mają charakter ornamentalny, lubi intensywną kolorystykę, połączoną z mocnym kontrastowym konturem. Często dodaje do nich fragmenty tkanin, wycinki z czasopism, cekiny itp. Jej tożsamość romska ma duży wpływ na tematykę prac. Bohaterami obrazów są Romowie z osiedli i osad romskich, których miała okazję poznać osobiście. Chce pokazać kulturę romską w taki sposób, by wzbudzić refleksje nad sytuacją Romów we współczesnym świecie. Od ponad dziesięciu lat zaangażowana działaczka i aktywistka romska, pracująca głównie na polu edukacji i sztuki. Jest organizatorką, kuratorką i koordynatorką projektu Romani Art oraz corocznego (5 edycji) międzynarodowego pleneru romskiego JAW DIKH! Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Józefa Sękowskiego w 2004 roku. W Szczerym Polu Małgorzata Mirga-Tas zrealizuje instalację, której głównym elementem będą drzewa. Artystka w symboliczny sposób pokaże relacje pomiędzy światem natury i kultury.

Andrzej Bębenek, Projekt Sztuka w Szczerym Polu

Artysta zajmuje się malarstwem, fotografią, grafiką i instalacją. Od wielu lat fascynuje się rombem. Ta fascynacja ma emocjonalny charakter, chociaż nie pozbawiona jest filozoficznej refleksji. Można powiedzieć, że artysta prowadzi twórczy dialog z tą figurą geometryczną, mimo iż przecież ma do czynienia z jej niezmiennym kształtem. Andrzej Bębenek studiował na Wydziale Grafiki w Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni Mieczysława Wejmana. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W Szczerym Polu artysta pokaże instalację, której celem jest zarówno integracja, jak i wykluczenie stałych form geometrycznych, poddanych działaniu nieustannej aktywności wody. Być może instalacja artysty stanie się dla publiczności okazją do refleksji i do własnej próby aranżacji przestrzeni.

Zapraszamy do wsparcia projektu na stronie polakportafi.

Projekt Szczere Pole: Dotknięcie wody
Od 22 do 23 października 2016 roku
Zalew Kryspinów koło Krakowa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR