• 2016-10-19

Najlepsze rosyjskie megaprodukcje na Festiwalu Sputnik

Najlepsze rosyjskie megaprodukcje w sekcji Kalejdoskop na 10. Festiwalu Sputnik. Rokrocznie na Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik w Warszawie sprowadza się dla widzów oprócz autorskich filmów fabularnych, dokumentów oraz filmów robionych w koprodukcji z Rosją, najlepsze blockbustery rosyjskiej produkcji.

„10. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„10. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sekcja Kalejdoskop tradycyjnie przedstawi najgłośniejsze rosyjskie produkcje fabularne różnych gatunków i w tym roku wyjątkowo obfitować będzie w świetne i niepowtarzalne rosyjskie komedie! W programie znajdą się takie tytuły jak: Piątek Jewgienija Szelakina, czy Duch reżyserii Aleksandra Wojtinskiego. Pojawi się także komedia muzyczna pod przewrotnym tytułem Podróż nie poślubna Dmitrija Izmiestiewa, ale również komediodramat Wiery Storożowej Do wynajęcia dom ze wszystkimi niedogodnościami. Zaprezentujemy najnowszy komediodramat Julii Biełej pt. Miejskie ptaszki oraz zbiorowy projekt siedmiu reżyserek w tragikomedii Petersburg. Tylko z Miłości.

Sekcja zaprezentuje także film grozy nakręcony przez Pawła Ruminowa, pod tytułem Dislike, będzie to opowieść o eksperymencie przeprowadzonym na ośmiu najpopularniejszych rosyjskich vlogerach, czy thriller Sztuka Prawdziwa Renata Dawletjarowa. W mniejszości, ale obowiązkowo pojawi się dramat, reżyserii Aleksandra Amirowa pt. Teli i Toli oraz film kryminalny Siergieja Snieżkina Kontrybucja.

Opisy wszystkich filmów i program na stronie internetowej festiwalu.

10. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
Od 3 do 13 listopada 2016 roku
Warszawa

Dodaj komentarz