• 2016-10-19

Blues On The Bridge

22 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wystąpi Miłosz Rutkowski. Koncert będzie promocją płyty Blues On The Bridge.

Miłosz Rutkowski, „Blues On The Brigde” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Miłosz Rutkowski, „Blues On The Brigde” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Materiał zawarty na płycie, który będzie prezentowany podczas koncertu, adresowany jest do ludzi szukających w muzyce autentyczności. Tak, tytuł płyty nawiązuje oczywiście do mojego ukochanego miasta Wrocławia, którego mosty stanowią znak firmowy, ale nie tylko. Tytułowy utwór to po prostu blues z tzw. „mostem” (ang. bridge) w środkowej części tematu. – Miłosz Rutkowski

Beata Kossowska to autorka popularnego i cenionego podręcznika gry na harmonijce ustnej. Obdarzona fantastycznym bluesowym głosem, jest uznawana za jedną z najlepszych harmonijkarek w Polsce i w Niemczech, gdzie obecnie mieszka. Miłosz Rutkowski jest jednym z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów, współpracował z takimi artystami jak: Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Jose Torres czy Olga Bończyk. Projekt Rutkowski & Kossowska współtworzą utalentowani instrumentaliści młodego pokolenia: Michał Bocek (perkusja) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Na płycie oraz podczas koncertu premierowego można usłyszeć również gościa specjalnego – Krzysztofa „Pumę” Piaseckiego – wybitnego polskiego gitarzystę jazzowego.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Beata Kossowska – harmonijka, śpiew
  • Miłosz Rutkowski – wibrafon, instrumenty perkusyjne
  • Grzegorz Piasecki – kontrabas
  • Michał Bocek – perkusja
  • gościnnie Krzysztof „Puma” Piasecki – gitary

Wszystkie utwory znajdujące się na płycie to głównie autorskie kompozycje Miłosza Rutkowskiego, który łączy różne gatunki muzyczne w spójną całość. Specyficzne brzmienie to zasługa niebanalnego składu instrumentalnego. Można tu znaleźć tu elementy bluesa, jazzu, soulu i funky, charakter każdego z utworów wypływa z tradycji muzyki improwizowanej. Niektóre z kompozycji nawiązują do twórczości amerykańskiego gitarzysty Johna Scofielda, których otwarta jazzowa forma okraszona jest mocnym bluesowym groovem, ekspresyjnymi improwizacjami i stylowym ostrym brzmieniem zespołu, przeplata się z balladowym charakterem takich utworów jak Triangle czy Forever. Inspiracja muzyką Johna Scofielda była powodem zaproszenia do udziału w nagraniach Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów.

Miłosz Rutkowski | Blues On The Brigde
22 października 2016 roku
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławie

Dodaj komentarz