• 2016-10-19

Blues On The Bridge

22 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wystąpi Miłosz Rutkowski. Koncert będzie promocją płyty Blues On The Bridge.

Miłosz Rutkowski, „Blues On The Brigde” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Miłosz Rutkowski, „Blues On The Brigde” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Materiał zawarty na płycie, który będzie prezentowany podczas koncertu, adresowany jest do ludzi szukających w muzyce autentyczności. Tak, tytuł płyty nawiązuje oczywiście do mojego ukochanego miasta Wrocławia, którego mosty stanowią znak firmowy, ale nie tylko. Tytułowy utwór to po prostu blues z tzw. „mostem” (ang. bridge) w środkowej części tematu. – Miłosz Rutkowski

Beata Kossowska to autorka popularnego i cenionego podręcznika gry na harmonijce ustnej. Obdarzona fantastycznym bluesowym głosem, jest uznawana za jedną z najlepszych harmonijkarek w Polsce i w Niemczech, gdzie obecnie mieszka. Miłosz Rutkowski jest jednym z najbardziej cenionych polskich wibrafonistów, współpracował z takimi artystami jak: Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Jose Torres czy Olga Bończyk. Projekt Rutkowski & Kossowska współtworzą utalentowani instrumentaliści młodego pokolenia: Michał Bocek (perkusja) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Na płycie oraz podczas koncertu premierowego można usłyszeć również gościa specjalnego – Krzysztofa „Pumę” Piaseckiego – wybitnego polskiego gitarzystę jazzowego.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Beata Kossowska – harmonijka, śpiew
  • Miłosz Rutkowski – wibrafon, instrumenty perkusyjne
  • Grzegorz Piasecki – kontrabas
  • Michał Bocek – perkusja
  • gościnnie Krzysztof „Puma” Piasecki – gitary

Wszystkie utwory znajdujące się na płycie to głównie autorskie kompozycje Miłosza Rutkowskiego, który łączy różne gatunki muzyczne w spójną całość. Specyficzne brzmienie to zasługa niebanalnego składu instrumentalnego. Można tu znaleźć tu elementy bluesa, jazzu, soulu i funky, charakter każdego z utworów wypływa z tradycji muzyki improwizowanej. Niektóre z kompozycji nawiązują do twórczości amerykańskiego gitarzysty Johna Scofielda, których otwarta jazzowa forma okraszona jest mocnym bluesowym groovem, ekspresyjnymi improwizacjami i stylowym ostrym brzmieniem zespołu, przeplata się z balladowym charakterem takich utworów jak Triangle czy Forever. Inspiracja muzyką Johna Scofielda była powodem zaproszenia do udziału w nagraniach Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego, jednego z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów.

Miłosz Rutkowski | Blues On The Brigde
22 października 2016 roku
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławie

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR