• 2016-10-19

Broniewski w Teatrze Wybrzeże

22 października w Teatrze Wybrzeże będzie można zobaczyć spektakl pt. Broniewski, wyreżyserowany przez Adama Orzechowskiego.

„Broniewski” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Broniewski” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na tożsamość człowieka składa się osobiste poczucie odrębności od innych, tworzenie sądów na własny temat, a zarazem – w kontekście społecznym – uświadomienie sobie wspólnych właściwości z grupą, w której człowiek żyje, budowanie poczucia przynależności. Co w sytuacji, gdy w wyniku przemian historycznych i doświadczeń osobistych zmuszeni jesteśmy do przewartościowania i redefinicji własnego ja? Misternie budowana konstrukcja zaczyna pękać, zmuszając do łączenia spraw z pozoru nie do pogodzenia. Tożsamość Polaka, katolika, alkoholika będzie punktem wyjścia do zastanowienia się, jakie są fundamenty tego, kim jestem.

Pokaz będzie poprzedzony warsztatami teatralnymi, na których uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się na scenie w dekoracji spektaklu. Czas trwania warsztatów wynosi ok. 90 minut. Zajęcia do Broniewski odbędą się w niedzielę 22 października o godzinie 12.00.

Adam Orzechowski | Broniewski
22 października 2016 roku, godz. 16.00
Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz