• 2016-10-18

Karim Rashid – legenda światowego designu w Polsce

Karim Rashid – jeden z najbardziej znanych i płodnych designerów na świecie – już w październiku odwiedzi Polskę. Będzie Gościem Specjalnym debiutujących targów Warsaw Home i Poland Design Festival, które odbędą się w PTAK WARSAW EXPO w podwarszawskim Nadarzynie.

Veuve Clicquot, „Love Seat” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Veuve Clicquot, „Love Seat” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na swoim koncie ma ponad 3000 projektów w produkcji, ponad 300 nagród i projekty realizowane w ponad 40 krajach. Jego prace znaleźć można w 20 stałych kolekcjach, a także w niezliczonych galeriach, muzeach i sklepach na całym świecie. Karim Rashid, bo o nim mowa, jest powszechnie znany z przekraczania granic i horyzontów konsumentów, rozpowszechniania znaczenia wzornictwa w życiu codziennym, a przede wszystkim z ciągłego flirtu z różnymi dziedzinami sztuki – rzeźbą, modą, muzyką… Flirtu, który rodzi dzieła niezwykłe.

Wśród tych najbardziej znanych nie sposób wymienić mebli – na przykład podwójnego siedziska Love Seat, albo zaprojektowanego dla Marteli fotela Koop, który przyciąga wzrok soczystymi barwami i ciekawym kształtem (odsłonięte wgłębienie do siedzenia zaprasza do odpoczynku i ukrycia się na chwilę). Równie interesujące formy mają liczne lampy stworzone przez Karima Rashida – na przykład Cyborg, czy nawiązującej do niewielkiej trąbki używanej w Północnej Afryce do odstraszania zwierząt Nafir. Ale to nie wszystko wśród dzieł projektanta nie brakuje też kompletnie innych projektów – tapet, ceramiki łazienkowej, artykułów dekoracyjnych i użytkowych drobiazgów.

O tym jak bardzo różnorodna i bogata jest wyobraźnia Karima Rashida będzie można się przekonać osobiście już za kilkanaście dni. Określany mianem poety plastiku projektant, będzie bowiem gościem zbliżających się targów Warsaw Home i Poland Design Festival. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia 22 października o godz. 13.30 wygłosi specjalny wykład Future of Design i zaprezentuje swoje najnowsze pomysły. Wśród nich znajdą się produkty zaprojektowane dla marek BoConcept i Gorenje. Co jeszcze? O tym warto się przekonać osobiście w dniach od 21 do 23 październiku, w halach wystawienniczych PTAK WARSAW EXPO.

Casamania, „Kouch and Ouch”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Casamania, „Kouch and Ouch”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Home
Od 21 do 23 października 2016 roku
Wykład  Karima Rashida
22 października 2016 roku, godz. 13.30
Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR