W stronę premiery: nowa książka Dehnela i Tarczyńskiego

Dom Słów otwiera cykl spotkań promujących najnowszą literaturę. Najważniejszym kryterium wyboru autorów i książek będzie w nim czysta czytelnicza satysfakcja. Na początek lubelska premiera drugiego z bestsellerowej serii kryminałów pisanych przez Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego, którzy „ukrywają się” pod pseudonimem Maryla Szymiczkowa.

„W stronę premiery” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„W stronę premiery” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorzy opowiedzą o swojej najnowszej książce – Rozdartej zasłonie – o tym, dlaczego Profesorowa Szczupaczyńska postanowiła założyć profil na Twarzoksięgu i o tym, jak się współpisze retrokryminał o socjecie Krakowa schyłku XIX wieku.

Z opisu książki: Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko – Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny. W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia, dopiero co przyuczona do służby, niespodziewanie złożyła wymówienie. A tu zbliża się Wielkanoc i Zofia Szczupaczyńska musi się zająć całym domem, mając do dyspozycji zaledwie jedną służącą! Wie jednak, że jej obywatelskim obowiązkiem jest pomóc w znalezieniu sprawcy morderstwa nad Wisłą.

Maryla Szymiczkowa, „Rozdarta zasłona”, okłądka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maryla Szymiczkowa, „Rozdarta zasłona”, okłądka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie Tajemnicy Domu Helclów postanowiła związać się na stałe z kryminałem. Powołali ją do życia:

Jacek Dehnel (ur. 1980) – pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”.

Piotr Tarczyński (ur. 1983) – tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od ponad dekady na emigracji w Warszawie.

W stronę premiery: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński, Rozdarta zasłona
19 października 2016 roku, godz. 18.00
Dom Słów w Lublinie

1 komentarz do artykułu “W stronę premiery: nowa książka Dehnela i Tarczyńskiego”

  1. jacek

    to ma byc “bestsellerowe”? No nie. Sa granice bzdur.

Dodaj komentarz