• 2016-10-15

Charytatywny musical Fundacji Jaśka Meli

17 i 18 października w krakowskim Teatrze Variete będzie można zobaczyć musical charytatywny Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty i UBS. Będzie to Dingo w reżyserii Michała Drozda.

„Dingo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dingo” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Musical organizowany przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz firmę UBS już czwarty rok z rzędu zagości na krakowskiej scenie teatralnej, a w tym roku po raz pierwszy także we Wrocławiu, by szerzyć tę świetną ideę pomocy i współpracy, która jest kluczowym czynnikiem sukcesu tego przedsięwzięcia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, pasji i zapałowi osób biorących udział w poprzednich edycjach, muzyczne spektakle odniosły wielki sukces. W zeszłym roku trzykrotnie grany dla pełnej sali hiJack! odmienił życie 37-letniego Krzysztofa Sioły, który stracił nogę w wyniku wypadku motocyklowego. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu artyści-amatorzy (choć to często pracownicy banku z musicalowym 2-3- letnim doświadczeniem) zagrali kolejny, dodatkowy spektakl, z którego dochód przeznaczony został na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla cierpiącej na niezwykle rzadką chorobę córki Krzysztofa – Marceliny.

Tegoroczne show przeniesie widzów do świata dzikiego zachodu, gdzie spotkają szeryfa, rewolwerowców oraz wiele innych postaci ze świata westernu. Całości show niezapomnianego klimatu dodadzą tancerki, a oprawę muzyczną zapewni grający na żywo zespół.

Warto zaznaczyć, że w show udział biorą jedynie pracownicy UBS, których podstawowym celem jest przygotowanie widowiska, mającego usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych pasjonatów musicali. Reżyserem musicalu niezmiennie jest Michał Drozd, pracujący na co dzień na stanowisku HR Reporting Manager. Wszyscy zaangażowani w spektakl mają niepowtarzalną szansę sprawdzenia swych sił w zupełnie nowych rolach przez projektowanie dekoracji scenicznej, kostiumów, śpiew, taniec, aż po zaprezentowanie swoich artystycznych zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Za koordynację wszelkich działań organizacyjnych odpowiedzialny jest sztab wolontariuszy pod okiem Macieja Kalke i jego Asystentów. Nad całością wydarzenia czuwają natomiast sponsorzy projektu – Agata Pękala i Marcin Sypień, managerowie w UBS.

Z ramienia Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, jak co roku, projekt koordynuje Magdalena Ohl. Atrakcyjna identyfikacja wizualna musicalu, zaprojektowana przez Kalerię Katalnikovą, jest prezentem od współpracującej z fundacją agencji interaktywnej Farma Projektów.

Michał Drozd | Dingo
Fundacja Jaśka Meli
17 i 18 października 2016 roku
Teatr Variete w Krakowie

Dodaj komentarz