• 2016-10-15

Jeong Cha-sik w Warszawie!

25 października w TR Warszawa, na jedynym koncercie w Polsce, wystąpi Jeong Cha-sik – niezwykła artystyczna indywidualność, legenda koreańskiej sceny indie. Będzie to pierwszy z trzech jesienno-zimowych koncertów cyklu Radio Azja.

 Jeong Cha-sik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeong Cha-sik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeong Cha-sik to weteran azjatyckiego rocka. Przez 15 lat był frontmenem kultowej grupy heavy-metalowej Rainy Sun, której eksperymentalne, psychodeliczne utwory mocno odstawały od koreańskiego mainstreamu. W roku 2011 zdecydował się na karierę solowego artysty i od tej pory nagrał trzy albumy, tworząc je nieomal w pojedynkę. Jest autorem tekstów, muzyki i aranżacji, sam zaśpiewał wszystkie utwory, zagrał na większości instrumentów, całość osobiście nagrał, zmiksował i zmasterował.

Twórczość Jeong Cha-sika oscyluje na granicy psychodelicznego rocka, trip-hopu, folku, tanga, synth-popu i koreańskiej muzyki tradycyjnej. Artysta śmiało czerpie z muzyki świata, sięgając po rytmy flamenco, jamajskie riddimy, czy brzmienie francuskiej katarynki. Z premedytacją kiczowate, czasem weselne melodie kontrastują z głębokim, pijackim zaśpiewem, metalowym growlingiem lub nostalgicznym falsetem. Koncertuje z klasycznym, rockowym instrumentarium wzbogaconym często o skrzypce i wiolonczelę, jednak liryczność tego składu przełamują drapieżne, old-schoolowe syntezatory. W jego repertuarze zdarzają się również nostalgiczne pieśni wykonane jedynie przy akompaniamencie fortepianu. Jest artystą pełnym sprzeczności i dystansu do własnej twórczości, czego wyrazem może być tytuł trasy po berlińskich klubach: “Nick Cave spotyka koreański kabaret”.

Warszawski koncert Jeong Cha-sika będzie spotkaniem z nieokiełznaną ekspresją, nieskrywaną melancholią, oryginalną i groteskową formą, a przede wszystkim znakomitą muzyką.

Jeong Cha-sik
25 października 2016 roku
Teatr Rozmaitości w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR