The Artists

The Artists to jednodniowy festiwal poświęcony muzycznym i dźwiękowym projektom realizowanym przez artystów sztuk wizualnych. W tym roku czwarta edycja wydarzenia odbędzie się 15 października w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.

„The Artists” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„The Artists” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści zaproszeni do udziału w tegorocznej edycji zostali wyłonieni w drodze otwartego międzynarodowego konkursu – open call. W ten sposób organizatorzy chcieli uwzględnić liczne projekty nadsyłane już od pierwszej edycji i otworzyć festiwal na twórców młodego pokolenia.

Czwarta edycja The Artists tradycyjnie odbywa się poza Zachętą, różni się jednak od poprzednich charakterem: odchodzi od letniej, plenerowej atmosfery i następujących po sobie koncertów na rzecz bardziej eksperymentalnych projektów, performansów oraz projekcji odbywających się równolegle z występami scenicznymi w nowym miejscu — Reducie Banku Polskiego

Tegoroczna jesienna odsłona festiwalu będzie ostatnią! Jest więc także swego rodzaju podsumowaniem jego istnienia – z planowanym internetowym wydawnictwem archiwalnych nagrań.

Artyści i projekty wybrane w konkursie: Anahita Alebouyeh, Brud, Daniil Galkin, Flora Quartet, Humaninstrumental, Krzysztof Topolski aka Arszyn, Kathryn Zazenski i Olga Mysłowska, Marte Gunnufsen, Michael Dudeck, Michał Sosiński, Nagrobki, Richard Grandmorin, The Fluets, Wszystko oraz After Party: Daniel Malone aka Dj LazZZY SuzZZN.

The Artists to festiwal poświęcony muzycznym i dźwiękowym projektom artystów sztuk wizualnych, odbywający się poza przestrzenią galerii sztuki. Tytuł nawiązuje do popularnych nazw zespołów muzycznych takich jak np. The Cars, The Beatles czy The Doors, nasuwając skojarzenie z gwiazdorskim światem muzyki popularnej i rządzącymi nim mechanizmami. Program festiwalu obejmuje zróżnicowane postawy sceniczne, począwszy od punka, popu, rocka, poprzez folk, po muzykę elektroniczną, eksperymentalną i noisową. Zaproszeni artyści regularnie koncertują, nagrywają płyty i teledyski, biorą udział w ważnych światowych festiwalach, a ich muzyka trafia do rozgłośni radiowych.

The Artists, Koncerty i projekty dźwiękowe artystów sztuk wizualnych
Kuratorzy: Katarzyna Kołodziej, Magda Komornicka, Stanisław Welbel
Organizator: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie
15 października 2016 roku, godz. 19.00
Reduta Banku Polskiego w Warszawie

Dodaj komentarz