• 2016-10-14

Fismoll w solowym projekcie!

16 listopada we wrocławskim klubie Stary Klasztor wystąpi Fismoll w solowym projekcie! Ten artysta mimo bardzo młodego wieku udowodnił, że w Polsce można tworzyć muzykę na najwyższym, światowym poziomie. Wysmakowane i dojrzałe kompozycje Fismolla zaskakują liryzmem. Dzięki umiejętnościom wokalnym i znakomitej grze na gitarze uznawany jest za jednego z najlepszych polskich muzyków. W 2013 roku zaskoczył wszystkich niezwykle dojrzałym debiutanckim albumem At Glade, a dwa lata później potwierdził swoją wyjątkowość drugą płytą Box Of Feathers.

Fismoll (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fismoll (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fismoll to młody, niezwykle dojrzały polski singer-songwriter światowej klasy, o natychmiast rozpoznawalnym stylu i głosie, doceniony na międzynarodowych festiwalach (m.in. The Great Escape, Eurosonic Noorderslag, Sziget, United Island, dwukrotnie na Open’er Festival). Związany jest od początku swojej kariery z warszawską wytwórnią płytową Nextpop, w której rozmaitych produkcjach bierze aktywny udział również jako muzyk i realizator. W ciągu dwóch lat od wydania debiutanckiej płyty At Glade zagrał ogromną ilość koncertów zarówno ze swoim znakomitym zespołem jak i solo, podbijając z łatwością publiczność. Bywa porównywany do Ólafura Arnaldsa i Sigur Rós, ale chodzi własnymi ścieżkami. Z ogromną łatwością łączy baśniowy klimat kompozycji z poruszającymi melodiami, świeżość i przebojowość z bardzo intymnym przekazem. Muzyka, którą proponuje swojej publiczności nie jest łatwa, ale Fismoll nie idzie na żadne kompromisy. I słusznie – jego debiutancka płyta At Glade znalazła się wśród 10 najlepszych albumów roku według rankingu „Gazety Wyborczej” oraz była nominowana do nagrody Fryderyka jako Debiut Roku, a promujący ją singiel Let’s Play Birds odniósł sukces na Liście Przebojów Trójki. Drugi album Fismolla Box Of Feathers to niezwykle intensywne emocjonalnie muzyczne dzieło wysokiej próby. Pełne odcieni i kontrastów, w którym splatają się ze sobą finezja i surowość, przestrzeń i dynamika, spokój i energia. Podobnie jak na pierwszej płycie Fismoll imponuje bogactwem melodii, oryginalnymi aranżacjami i światowej klasy kompozycjami.

Fismoll słynie również z genialnych koncertów i doskonałego kontaktu z publicznością, która docenia jego skromność, profesjonalizm i rozbrajający urok osobisty. Każdy jego występ pozostawia niedosyt. Tym bardziej cieszy, że podczas wrocławskiego koncertu zabrzmią piosenki z nowej płyty.

Fismoll Solo
16 listopada 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR