Warsaw International Performance Art Weekend

Warsaw International Performance Art Weekend to pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance w Warszawie, który potrwa od 13 do 16 października w Pracowni Duży Pokój.

„Warsaw International Performance Art Weekend” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warsaw International Performance Art Weekend” (źródło: materiały prasowe organizatora)

WIPAW jest to niezależna inicjatywa artystyczna, którą tworzą twórcy, kuratorzy, aktywiści i organizacje pozarządowe. Festiwal został zainicjowany przez ukraińsko-polską performerkę Annę Kosarewską, jako platforma wymiany i współpracy.

WIPAW ma być krytycznym komentarzem odnoszącym się do najbardziej palących dziś kwestii tożsamości, wolności, migracji oraz gender poruszanych przez międzynarodowe środowisko performerów. Tematem pierwszej edycji jest Turbulencja, jako pojęcie najlepiej charakteryzuje stan współczesnych procesów społecznych.

Podczas WIPAW odbędą się liczne pokazy performance oraz live art, a także warsztaty, spotkania i dyskusje. W festiwalu wezmą udział artyści z Polski, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Danii oraz Włoch. Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 14 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie tumblr festiwalu.

Warsaw International Performance Art Weekend
Od 13 do 16 październik 2016 roku
Pracownia Duży Pokój w Warszawie

Dodaj komentarz