• 2016-10-13

Wideorzeź w Warszawie

5 listopada w warszawskim klubie Miłość w ramach 10. Festiwalu Sputnik odbędzie się koncert zespołu Oligarkh reprezentującego młodą rosyjską alternatywę.

Oligarkh (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oligarkh (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oligarkh to młoda rosyjska alternatywa, łącząca nowoczesne elektroniczne brzmienia z muzyką ludową. Rosyjski charakter narodowy odzwierciedlają knajackie melodie, ludowe przyśpiewki, bałałajki, gęśle i dzwony, wszystko to w oprawie ośmiobitowych dźwięków, potężnego basu i rapu starej szkoły. Twórczość Oligarkh’a to nie tylko muzyka: to kolaż obrazów i słów, ludowości i elektroniki, duchowości i nowoczesności.

Koncerty Oligarkh’a to nie zwykła klubowa impreza, to również doskonale przygotowane audiowizualne show, jakościowo nieodbiegające od występów największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej. Oligarkh zapewnia słuchaczom potężną dawkę emocji i energii, a pierwotny rytm przywodzi na myśl prastare sakralne rytuały. Całość dopełnia warstwa wizualna o wiele mówiącej nazwie wideorzeź. Jest to kompilacja scen z filmów historycznych, dokumentalnych czy animowanych, dzięki której ramię w ramię z muzykami stają bohaterowie radzieckich kronik, postacie z bajek, osobistości medialne, ikony popkultury, a także cały przekrój rosyjskiego społeczeństwa: od chłopów i bandytów, przez baletnice i skomorochy, aż po carów

Oligarkh
5 listopada 2016 roku, godz. 21.00
Klub Miłość w Warszawie

Dodaj komentarz