Polskie pigułki 2

Druga część bestsellera Fanny Vaucher Polskie pigułki – rysunkowej kroniki wyjaśniającej życie w Polsce – ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Fundacji Bęc Zmiana.

Fanny Vaucher, „Polskie pigułki vol. 2” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fanny Vaucher, „Polskie pigułki vol. 2” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeżeli macie problemy z wytłumaczeniem znajomym z zagranicy, jak to możliwe, że w 40-milionowym kraju Unii Europejskiej kobietom odmawia się prawa do aborcji, dlaczego Polacy kochają kompot i skąd w Łodzi tyle pustostanów, albo sami chcielibyście się dowiedzieć, jakie są ulubione filmy amerykańskiej Polonii i kto ma klucze do ostatniego piętra słynnego budynku przy ul. Smolnej 8 w Warszawie – sięgnijcie koniecznie po Polskie pigułki 2 – rysunkową kronikę, dokumentującą i objaśniającą życie w Polsce A.D. 2012–2014 w trzech językach: francuskim, angielskim i polskim.

Za projekt graficzny książki odpowiedzialne jest studio Cyber Kids on Real, a font naśladujący odręczne pismo Fanny zaprojektowała Zosia Frankowska.

Fanny Vaucher (1980) – absolwentka nauk humanistycznych Uniwersytetu Lozańskiego oraz wydziału ilustracji i komiksu Genewskiej Szkoły Sztuki Użytkowej. Zajmuje się zawodowo ilustracją i komiksem. Brała również udział w projektach związanych z literaturą dziecięcą i współpracuje z fanzinami poświęconymi sztuce komiksowej.

Fanny Vaucher, Polskie pigułki 2
Premiera: październik 2016 roku
Wydawnictwo: Fundacji Bęc Zmiana

Dodaj komentarz