Polskie filmy krótkometrażowe z nagrodami

Więzi Zofii Kowalewskiej, Trzy rozmowy o życiu Julii Staniszewskiej oraz Piórnikt Magdaleny Pileckiej znalazły się w konkursie filmów krótkometrażowych 59. edycji festiwalu Dok Leipzig. Ponadto Więzi prosto z Lipska pojadą do Amsterdamu, na festiwal IDFA. Wszystkie filmy wyprodukowano w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Zofia Kowalewska, „Więzi” (źródło: materiały prasowe producenta)

Zofia Kowalewska, „Więzi” (źródło: materiały prasowe producenta)

Kwalifikacja aż trzech tytułów ze Studia Munka-SFP na tak ważny międzynarodowy festiwal, jakim jest Dok Leipzig, to niebywały sukces! Jesteśmy bardzo zadowoleni i liczymy na dobre przyjęcie produkcji w Niemczech. – mówi Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny Studia Munka.

Dla wszystkich produkcji jest to międzynarodowa premiera. Dotychczas najwięcej projekcji festiwalowych ma za sobą dokument Kowalewskiej – Więzi, który nagrodzono Srebrnym Smokiem 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Jantarem 2016 podczas 35. edycji festiwalu Młodzi i Film oraz 3. nagrodą w konkursie polskim 16. T-mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dzięki nagrodzie otrzymanej w Krakowie film uzyskał kwalifikację Oscarową i może ubiegać się o nominację w kategorii Short Documentary Subject. Ponadto Więzi prosto z Lipska pojadą do Amsterdamu, gdzie zakwalifikowały się do Konkursu Dokumentów Studenckich podczas tegorocznej edycji festiwalu IDFA, która odbędzie się w dniach od 16 do 27 listopada.

Julia Staniszewska, „Trzy rozmowy o życiu” (źródło: materiały prasowe producenta)

Julia Staniszewska, „Trzy rozmowy o życiu” (źródło: materiały prasowe producenta)

Z kolei Trzy rozmowy o życiu Julii Staniszewskiej, które swoją premierę miały podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, zostały dotychczas nagrodzone w czerwcu 2016 Nagrodą Dziennikarzy 35. festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie.

Wyprodukowany w ramach Młodej Animacji Piórnikt Magdaleny Pileckiej do tej pory znalazł się w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych 35. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz konkursie 9. edycji Animatora w Poznaniu.

Polskie filmy krótkometrażowe z nagrodami
Więzi, reż. Zofia Kowalewska, Trzy rozmowy o życiu, reż. Julia Staniszewska, Piórnikt, reż. Magdalena Pilecka
Producent: Studio Munka

Dodaj komentarz