Nieoczywiste. Shoty część pierwsza

BWA w Zielonej Górze zaprasza na wystawę organizowaną przez Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. Nieoczywiste. Shoty część pierwsza.

„Nieoczywiste. Shoty część pierwsza” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nieoczywiste. Shoty część pierwsza” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nieoczywistym jest wybór prac, nieoczywisty imperatyw ich powstania. Autorzy (studenci i absolwenci ostatniego roku ISW) prezentują nieoczywistą dla odbiorcy rzeczywistość. Próbują zapoznać go z wartościami właściwymi tylko twórcom. Świeży ogląd rzeczywistości jest ważnym, nie do przecenienia zjawiskiem, z którym nie tylko możemy, ale jesteśmy zobowiązani się zapoznać w poszanowaniu racji innych i uważnym wsłuchaniu się nie tylko we własne prawdy. Prezentacja to również charakterystyka miejsca, które jest wspólnym punktem wyjścia (ISW) autorów w mniejszym lub większym stopniu utożsamiających się z nim.

Artyści: Aleksandra Kwiatkowska, Aldona Piotrowska, Aleksandra Maliszewska, Marika Szwal, Karolina Lasia, Katarzyna Woźniak, Małgorzata Paluch, Ida Chojnika, Rafał Gajlusz, Agata Rowecka, Marta Obuchowicz, Joanna Fuczko, Katarzyna Skorupska, Rita Bojkowska, Julia Sotkiewicz, Katarzyna Smugarzewska, Joanna Bajor, Małgorzata Dobrucka, Patrycja Morawska

Nieoczywiste. Shoty część pierwsza
Kuratorki: Joanna Fuczko, Agata Rowecka, Małgorzata Paluch
Od 14 do 25 października 2016 roku
BWA w Zielonej Górze

Dodaj komentarz