• 2016-10-12

Polskie Serce – Hiszpańska Dusza

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z cyklu Jazz na BOKu. 23 października na scenie Klubu Fama wystąpią Laura Cubi i Adam Wendt. Polskie Serce – Hiszpańska Dusza to nazwa trasy koncertowej promującej najnowszą płytę Adama Wendta Por la noche (W nocy).

Laura Cubi i Adam Wendt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Laura Cubi i Adam Wendt (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jest to program napisany pod wpływem fascynacji muzyką hiszpańską i przy współpracy z Laurą Cubi Villena. Kompozytorem wszystkich utworów zawartych na płycie jest Adam Wendt, a autorką tekstów, oczywiście w języku hiszpańskim, jest Laura Cubi. Efektem tego wyzwania, zarówno dla autorów jak i muzyków towarzyszących, jest połączenie najlepszych cech muzyki hiszpańskiej i naszej rodzimej – polskiej . Repertuar płyty to 12 autorskich kompozycji w brawurowy sposób zagranych i zaśpiewanych.

Ta zbitka stylistyczna, piękne melodie oraz bardzo ciekawy skład instrumentalny w połączeniu z głosem, który wręcz hipnotyzuje temperamentem a miejscami nostalgią przekazuje słuchaczom tej muzyki niepowtarzalne i unikalne doznania i przenosi ich w zupełnie inne, nowe rejony świadomości.

Laura jest rodowitą hiszpanką mieszkającą na stałe w Valenci w Hiszpanii, zakochaną w naszym kraju – w ludziach, folklorze, krajobrazach i pierogach! Zajmuje się muzyką profesjonalnie. Prowadzi szkołę muzyczną w swoim mieście i udziela się jako solistka w licznych klubach muzycznych śpiewając zarówno typową muzykę hiszpańską, w której zawarte są cechy muzyki jej prowincji jak i jazz i rhythm’ blues. Jednak najbardziej lubi wszelkie poszukiwania muzyczne oparte na zbitkach różnych kultur.

Adam Wendt jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wziął udział w nagraniu około 80 płyt (w tym sześć autorskich) nie tylko jako saksofonista, ale również jako kompozytor i aranżer. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Gdańsku, prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku Wrzeszczu a także zajęcia edukacyjne w ramach Małej Akademii Jazzu (m.in. Gorzów Wlkp. Tczew, Zakopane) oraz Warsztatów Muzycznych m.in. w Chodzieży, Stargardzie Szczecińskim, Koszalinie, Leichligen (Niemcy).

Laura Cubi i Adam Wendt | Polskie Serce – Hiszpańska Dusza
23 października 2016 roku, godz. 19.30
Klub Fama w Białymstoku

Dodaj komentarz