• 2016-10-12

Hedone Festival 2016

Największa kolaboracja wrocławskiego świata muzyki elektronicznej. Połączenie wielu lat doświadczeń, tysięcy pomysłów i wspólnie spędzonych godzin. Tak powstało wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 25 i 26 listopada we Wrocławiu.

Gabriel Ananda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gabriel Ananda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hedone Festival to dwudniowe, międzynarodowe święto muzyki elektronicznej, które zagości w postindustrialnych przestrzeniach Krakowska 100 we Wrocławiu. Podczas dwóch dni zaprezentują się artyści, którzy swoim nowatorskim podejściem wyznaczają kierunki rozwoju alternatywnej sceny klubowej.

Hedone – w mitologii greckiej duch (daimona) zmysłowej przyjemności, radości i rozkoszy. Identyfikowana jako córka Erosa.

Hedonizm – pogląd uznający przyjemność za najwyższe dobro i cel życiowy, w którym unikanie bólu i cierpienia jest głównym warunkiem osiągnięcia celu. Ważne są doznania teraźniejsze i chwilowe przyjemności.

W sztuce współczesnej Hedone przedstawiana jest jako zmysłowa, pół naga lub naga postać z długimi włosami przyozdobionymi wiankiem z kwiatów lub opaską. Symbol seksualności, kobiety chętnie bawiącej się, kuszącej innych aby się przyłączyli. W sztuce współczesnej istnieje bardzo dużo odwołań do mitologii – np. plakaty XIX wieczne, ryciny, witraże, malarstwo. Ciągle przewijający się motyw roślinny, korony/wianka kwiatowego. Kojarzy się ze słynną bohemą paryską – ruchem artystycznym mówiącym o zabawie, otwartości, szczęściu, seksualności. Nawiązania do secesji, do Alfonsa Muchy czy Toules Lautreca. Silne skorelowanie z idyllą, baśnią, utopią imprezową.

Dotychczas ogłoszeni artyści:

  • ANNA
  • Gabriel Ananda

Hedone Festival
25 i 26 listopada 2016 roku
Klub Pralnia we Wrocławiu

Dodaj komentarz