• 2016-10-12

Candy Dulfer w Starym Maneżu

W piątek 4 listopada w Starym Maneżu wystąpi Candy Dulfer – holenderska saksofonistka znana na całym świecie za sprawą elektryzujących koncertów. To artystka, która współpracuje z największymi wykonawcami i występuje z własnym zespołem w wypełnionych do ostatniego miejsca klubach, jak również na estradach najsłynniejszych festiwali na całym świecie.

Candy Dulfer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Candy Dulfer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Candy Dulfer otrzymała nominację do nagrody Grammy za swój pierwszy album Saxuality, jej solowe płyty rozeszły się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy, a jej przeboje pojawiały się na pierwszych miejscach list przebojów. Zdobyła rozgłos grając z takimi sławami jak Dave Stewart (Lily was here) oraz Prince, z którym wystąpiła też w programie Tonight Show with Jay Leno, na licznych koncertach w Stanach Zjednoczonych i Europie, oraz na niejednym albumie. Wraz z Princem i Beyonce uświetniła również ceremonię rozdania nagród Grammy.

W 2011 we współpraca z dyrektorem artystycznym i producentem Black Eyed Peas – Printzem Boardem – Candy wydała album Crazy pełen nowego i odważnego brzmienia. Pod koniec 2013 roku utworzyła supergrupę Ladies of Soul wraz ze swoimi wieloletnimi przyjaciółkami – Trintje Oosterhuis, Edsillą Rombley, Berget Lewis, oraz Glennis Grace. W lutym 2014 roku, po ukazaniu się ich singla I’ll Carry You, grupa dała całkowicie wyprzedane koncerty w hali Ziggo Dome w Amsterdamie, grając dla ponad 34 000 fanów. Wydane w kwietniu 2014 album oraz DVD z tego wydarzenia trafiły prosto na pierwsze miejsca list sprzedaży płyt CD / DVD, jak również serwisu iTunes. 2015 był kolejnym świetnym rokiem dla Candy. Trzy podróże morskie z jazzem, cztery całkowicie wyprzedane koncerty wraz z Ladies of Soul, trasy koncertowe po Europie i Japonii, oraz wieńczące rok tournee po całych Stanach Zjednoczonych w roli gościa specjalnego corocznej trasy Dave Koz X-Mas tour.

Rok 2016 rozpoczął się serią podróży morskich z cyklu Smooth Jazz Cruise, po których nastąpiło tournee po Azji, oraz trzy kolejne wyprzedane koncerty z Ladies of Soul. Następnie Candy wyrusza w kolejne trasy z zespołem, równolegle pracując nad swoją autobiografią, oraz nowym albumem którego wydanie planowane jest jeszcze w tym roku.

Candy Dulfer
4 listopada 2016 roku, godz. 20.00
Stary Maneż w Gdańsku

Dodaj komentarz