Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem

Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie oraz Fundacja Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości zapraszają na spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, które odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, filii Muzeum Tatrzańskiego.

Ziemowit Szczerek, „Tatuaż z tryzubem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemowit Szczerek, „Tatuaż z tryzubem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemowit Szczerek (ur. 1978) – dziennikarz i prozaik, współpracuje z tygodnikiem „Polityka”, dwu miesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia” i „Tygodnikiem Powszechnym”, autor książek Siódemka, Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian oraz Rzeczpospolita Zwycięska, współautor zbioru opowiadań Paczka radomskich.

W 2013 roku został laureatem Paszportu Polityki, w 2014 roku nominowany był do nagród Nike i Angelus, w 2015 roku został finalistą Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

Spotkanie dotyczy książki Tatuaż z tryzubem, która w tym roku była nominowana do nagrody Nike. Autor jest jednym z najwybitniejszych prozaików młodego pokolenia. Spotkanie poprowadzi Kuba Szpilka. Podczas spotkania można będzie zakupić książki autora w atrakcyjnych cenach.

Ziemowit Szczerek, Tatuaż z tryzubem
Spotkanie: 12 października 2016 roku, godz. 18.00
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Zakopanem

Dodaj komentarz