• 2016-10-11

Wszystkie nieprzespane noce

Wszystkie nieprzespane noce to emocjonalny portret współczesnych dwudziestolatków, będący manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku.

„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. Michał Marczak (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Wszystkie nieprzespane noce”, reż. Michał Marczak (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nagrodzony za Najlepszą Reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Sundance oraz Nagrodą Publiczności na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, nowy film Michała Marczaka – autora głośnego Fuck for Forest – porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli czy kultowego dzieła Andrzeja Wajdy Niewinni czarodzieje. Przypominający atmosferą Spring Breakers Harmony’ego Korine’a, film znalazł się w prestiżowym Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała – tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt.

Twórca filmu Wszystkie nieprzespane noce, Michał Marczak, studiował reżyserię w The California Institute of the Arts w Los Angeles, ukończył również Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej. Jego ostatni film Fuck for Forest był najczęściej wyświetlanym polskim dokumentem za granicą w 2013 roku. Brytyjski magazyn Dazed & Confused wyróżnił ten film jako jeden z dziesięciu najbardziej innowacyjnych filmów dokumentalnych ostatnich lat.

Wszystkie nieprzespane noce, reż. Michał Marczak
Obsada: Krzysztof Bagiński, Michał Huszcza, Eva Lebeuf
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 4 listopada 2016 roku

Dodaj komentarz