• 2016-10-11

Musical srebrnego ekranu

Wiele hollywoodzkich produkcji to znane i lubiane musicale. Cenione w wersji filmowej, coraz częściej przenoszone są na deski teatrów muzycznych. 13 października w Mazowieckim Instytucie Kultury zostaną zaprezentowane musicalowe utwory  znane ze srebrnego ekranu. Zabrzmią motywy ze Shreka, Bonnie & Clyde, Moulin Rouge, Love Story czy serii o Harrym Potterze.

Marcin Franc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Franc (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ciągu minionej dekady wspaniałe efekty przyniósł trend przenoszenia na musicalową scenę hollywoodzkich produkcji filmowych. Muzyczne wersje znanych ze srebrnego ekranu tytułów podbiły również sceny polskich teatrów muzycznych. W kolejnym koncercie z cyklu Wieczór Musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury zabrzmi repertuar związany właśnie z kinem.

13 października młodzi, choć uznani już w muzycznym świecie artyści, zaprezentują utwory zarówno z filmowych musicali, jak i dzieł scenicznych opartych na filmach. W repertuarze znajdą się muzyczne motywy m. in. z musicali: Złap mnie, jeśli potrafisz, Once, Moulin Rouge, Ghost, Hairspray, Legalna Blondynka czy Love Story. Zostanie przypomniany kultowy już dla świata estrady serial SMASH – historia o kulisach produkcji musicalu poświęconego życiu Marilyn Monroe.

Wystąpią: Anastazja Simińska – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, laureatka wielu festiwali w Polsce i za granicą (m.in. III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenek Anny German w Moskwie, II miejsca na Międzynarodowym Festiwalu MY XXI w Bułgarii, półfinalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), związana m.in. z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie. Koncertuje jako solistka Filharmonii Narodowej oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Kaja Mianowana – absolwentka śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Związana m.in. z Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą i Filharmonią Podlaską, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku. W musicalach gra od 17 roku życia.

Marcin Franc – absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Obecnie student Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Odtwórca głównych ról w musicalach w Teatrze Muzycznym w Łodzi i Nowym Teatrze w Słupsku. Występował także w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni. Koncertował z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Laureat wielu festiwali wokalnych, przeglądów piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej.

Musical srebrnego ekranu
13 października 2016 roku, godz. 19.00
Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz