Eksplikacja

Fundacja New Era Art. Jana Potockiego zaprasza na wernisaż prac malarskich Pauliny Taranek Eksplikacja 14 października o godz. 19.00 w Galerii New Era Art w Pałacu pod Baranami w Krakowie. Eksplikacja to wystawa, w której artystka dokonuje malarskiej analizy miejsc i postaci.

Paulina Taranek, „Eksplikacja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paulina Taranek, „Eksplikacja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrażenie powstałe w momencie patrzenia pozostawia ślad w każdym elemencie obrazu – kolorze, oświetleniu, kształcie, fakturze oraz gęstości farby. W wyniku szybkiego zapisu myśli, emocji spowodowanych obserwacją otaczającej natury napędzającej do działania, powstają prace przybierające często nienaturalne, czasami banalne formy, tworząc pewną dramaturgię w obrazie, historię, która oddziałuje na widza.

Paulina Taranek – urodzona w Częstochowie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Stypendystka programu Erasmus na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Belgii Artesis Hogeschool Antwerpen. Laureatka I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra 2012, nagrody Jury oraz Nagrody Publiczności Magia Dzielnicy Czterech Wyznań 2013 r., a także wyróżnienia w międzynarodowym konkursie na portret G.J Steenke. Uczestnika II Międzynarodowego Sympozjum Szymbark 2013, Nowohuckiego Festiwalu Sztuki oraz Art Fresh Festival w Warszawie.

Paulina Taranek, Eksplikacja
Od 14 do 28 października 2016 roku
Wernisaż 14 października 2016 roku, godz. 19.00
Galeria New Era Art w Pałacu pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz