• 2016-10-11

Daniel Spaleniak zaśpiewa w Starym Klasztorze!

City Sounds zaprasza 25 października do Starego Klasztoru na koncert Daniela Spaleniaka! To objawienie ostatnich lat w muzyce alternatywnej. Jest kolejnym muzykiem z Łodzi, który zdobywa popularność i uznanie na ogólnopolskiej scenie.

Daniel Spaleniak, fot. Weronika Izdebska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daniel Spaleniak, fot. Weronika Izdebska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Daniel jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku – piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path.

Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostającym w pamięci. Album Dreamers promują dwie kompozycje – Full Package of Cigarettes (utwór często określany jako muzyka drogi) oraz utrzymany w niepokojącym, melancholijnym klimacie My name is wind, do której powstał wideoklip autorstwa Weroniki Izdebskiej.

Daniel Spaleniak
25 października 2016 roku, godz. 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz