• 2016-10-11

Singphony

Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina 17 października zainauguruje trasę koncertową po Azji niezwykłym koncertem Singphony, który odbędzie się w Szczecinie w Arenie Azoty. BNO jest jedyną polską orkiestrą w historii zaproszoną w tak prestiżową trasę koncertową. Wraz z Orkiestrą wystąpią znakomici soliści: Pamela Tan Nicholson – fortepian, Vasko Vassilev – skrzypce, Covent Garden Soloists.

Baltic Neopolis Orchestra, fot. Radek Kurzaj (źródło: materiały prasowe organizatora)

Baltic Neopolis Orchestra, fot. Radek Kurzaj (źródło: materiały prasowe organizatora)

Baltic Neopolis Orchestra, zdobywca Fryderyka 2015 w kategorii Album roku muzyka kameralna, jest smyczkową orkiestrą kameralną, powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Od tego czasu orkiestra koncertowała dziesiątki razy, realizując zarówno własne cykle, jak i współuczestnicząc w zewnętrznych projektach artystycznych. Orkiestra, którą kieruje altowiolistka Emilia Goch Salvador, współpracuje m.in. z Adamem Bałdychem, najlepszym polskim skrzypkiem jazzowym młodego pokolenia; Tomaszem Tomaszewski, koncertmistrzem Deutsche Oper w Berlinie; Maratem Bisengalievem, skrzypkiem i dyrektorem artystycznym pierwszej orkiestry symfonicznej w Indiach; Marią Machowską, koncertmistrzem Filharmonii Narodowej w Warszawie; Danielem Rowlandem, liderem Brodsky String Quartet; Aliną Mleczko, najlepszą saksofonistką klasyczną w Polsce, Marcelo Nisinmanem, bandeonistą okrzykniętym następcą Astora Piazzoli; Carmine Lauri, koncertmistrzem London Symphony Orchestra czy kompozytorem Pawłem Łukaszewskim, laureatem 7 Fryderyków. Oprócz regularnej pracy nad światowym repertuarem kameralnym, muzycy chętnie biorą udział w projektach awangardowych.

I tak 17 października Baltic Neopolis Orchestra zainauguruje trasę koncertową po Azji niezwykłym koncertem Singphony Opera musical show, który odbędzie się w Szczecinie w Arenie Azoty. Na scenie wystąpi łącznie ponad 70 artystów, gwiazdy estrady z Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Hiszpanii, Singapuru, Portugalii i Polski. Gwiazdą specjalną koncertu będzie Pamela Tan-Nicholson – mama Vanessy Mae – znakomita pianistka i producentka z Singapuru oraz Vasko Vasillev, koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie. Ponadto na scenie zobaczymy i usłyszymy Baltic Neopolis Orchestrę w symfonicznym składzie, gitarzystę flamenco –Tony’ego Cantero, Covent Garden Soloists oraz solistów Opery Narodowej w Sofii. Artyści zabiorą publiczność w niepowtarzalną podróż do świata opery, podczas której spotkamy bohaterów najpopularniejszych dzieł operowych. Carmen – hiszpańską cygankę, rozkochująca w sobie sierżanta Don Josego, japońską gejszę Madam Butterfly zauroczoną młodym oficerem marynarki oraz baśniowy świat starożytnych Chin z opery Turandot. W muzyce rozbrzmiewać będą hiszpańskie, włoskie oraz dalekowschodnie wątki w nowych, zaskakujących aranżacjach.

Widowisko muzyczne, zaraz po premierze w Szczecinie, odwiedzi najbardziej prestiżowe sale koncertowe w takich krajach Azji, jak: Singapur, Brunea, Tajlandia, Filipiny, Indonezja, Laos, Malezja, Kambodża, Wietnam i Myanmar w ramach Toyota Classics Tour 2016. Jest to 27. odsłona tej prestiżowej trasy koncertowej promującej muzykę klasyczną w Azji, a Baltic Neopolis Orchestra jest pierwszym w historii polskim uczestnikiem zaproszonym do tego projektu. Koncerty trasy mają charakter charytatywny i gromadzą wielu wpływowych gości, przedstawicieli świata polityki, biznesu i kultury, ale także najwyższe władze m.in. członków rodzin królewskich w Kambodży, Tajlandii, Laosie czy Malezji.

Baltic Neopolis Orchestra
17 października 2016 roku, godz. 20.00
Arena Azoty Szczecin

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR