Warszawskie rozmowy architektoniczne

Rozmowa Revital Total – Nowe, stare miasta czyli rewitalizacja zaniedbanych obszarów śródmiejskich odbędzie się 14 października w ramach projektu jubileuszowego Ambasady Niemiec – Zielone Miasto.

„Warszawskie rozmowy architektoniczne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warszawskie rozmowy architektoniczne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie poświęcone będzie procesom rewitalizacji przeprowadzanym w przestrzeni publicznej, które są motorem zmian obrazu i funkcjonowania miasta. Uczestnictwo w konferencji możliwe jest tylko po wcześniejszej rejestracji. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują do dnia 11 października.

Warszawskie rozmowy architektoniczne to cykl wykładów i dyskusji na tematy urbanistyczne, architektoniczne i z zakresu architektury krajobrazu. WRA są platformą, która umożliwia interdyscyplinarną dyskusję na temat innowacyjnych rozwiązań dla naszych miast. Dyskusja prowadzona jest na podstawie przykładów zrealizowanych obiektów wyróżniających się w danym temacie, niejednokrotnie stanowiących, pod względem interdyscyplinarności ich założeń koncepcyjnych w ujęciu urbanistycznym, architektonicznym, krajobrazowym i społecznym, świetny przykład do naśladowania. Równolegle poruszanym tematem jest instrumentarium procedury planistycznej i administracyjnej, które umożliwia tworzenie i sprawną realizację projektów.

W roku 2016 konferencje w ramach cyklu poruszają tematy „zielonego miasta”. Zielone Miasto to projekt w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Ma na celu zwiększenie świadomości o znaczeniu zieleni miejskiej. W ramach projektu odbywają się liczne wydarzenia, takie jak Festiwal Ogrodów, warsztaty, „zielone” rowerowe wycieczki przez tereny zieleni w Warszawie czy konferencje WRA poświęcone w tym roku terenom otwartym polskich miast.

Warszawskie rozmowy architektoniczne
Revital Total – Nowe, stare miast
Organizatorzy: Ambasada Niemiec w Warszawie, Fundacja Konrada Adenauera w Warszawie, Fundacja Twórców Architektury
14 października 2016 roku
Siedziba Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie

Dodaj komentarz