• 2016-10-10

Tragedia Corionalusa

W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu już 15 października odbędzie się pierwsza premiera sezonu – Tragedia Coriolanusa Szekspira w reżyserii Marty Streker.

„Tragedia Corionalusa” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tragedia Corionalusa” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Równie dobrze możecie wznieść kije przeciw Niebiosom, jak przeciw państwu, które pójdzie swoją drogą…” Gdzie rozchodzą się drogi wielkich wodzów i ich poddanych, tam musi dojść do tragedii. Przekona się o tym Caius Martius, gdy z pola bitwy trafi prosto na arenę wielkiej polityki, a tu walczy się orężem potężniejszym i bardziej niebezpiecznym od stali – słowami. Do samego końca nie uda mu się zrozumieć reguł tej gry, w której żadne rozdanie nie jest sprawiedliwe, a wszystkie karty są znaczone.

Na własnej skórze przyjdzie mu odczuć niewdzięczność tych, których tak długo bronił, ale o których względy nigdy nie umiał zabiegać. Bo imperiami nie rządzą ci, którzy je budowali, a o losach państw decydują szczurze interesy i szepty za kulisami wielkich wydarzeń. Gorzka lekcja Szekspira: wybitna jednostka w starciu ze społeczeństwem z góry skazana jest na porażkę. Bo historia uczy – ale zabija swoich uczniów.

Marta Streker | Tragedia Corionalusa
15 października 2016 roku, godz. 19.00
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Dodaj komentarz