• 2016-10-10

3×3 to nie zawsze 9

Festiwal 3×3 to sposób na zderzenie muzycznych cząsteczek, w którym już po raz drugi przeprowadzane będą kolizje barokowej orkiestry Arte dei Suonatori z najciekawszymi osobowościami polskiej sceny muzycznej. Festiwal będzie trwał od 28 października do 7 grudnia.

„Festiwal 3x3” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Festiwal 3x3” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Główną ideą festiwalu jest współpraca artystów posługujących się różnymi językami muzycznymi, oraz poszukiwanie nowych brzmień i nowych kontekstów dla instrumentów dawnych.

3×3 to trójka solistów występująca w trzech miastach. Bohaterami pierwszego cyklu byli Marcin Masecki, Czesław Mozil i Dj Lenar. Tym razem do muzycznego dialogowania zostali zaproszeni Gaba Kulka, Agata Zubel oraz Jakub Jakowicz. Wspólnie z Arte dei Suonatori konfrontować oni będą Bacha współczesnego i dawnego (Jakowicz), sprawdzą, czy Mozart i Stockhausen są antymaterią (Zubel), oraz wzbogacą mieszankę gatunków o niebezpieczne barokowe składniki (Kulka).

Koncerty odbywać się będą w warszawskim Studio Teatrgaleria, poznańskim CK Zamek, festiwal zawita też po raz pierwszy do Gorzowa Wielkopolskiego.

Arte dei Suonatori to w dialekcie weneckim „sztuka współbrzmienia”. Ale ta orkiestra brzmi dobrze nie tylko z nazwy. Barokowy jest nie tylko jej repertuar, barokowe jest nie tylko jej instrumentarium. Jej muzycy mają pełne baroku głowy. I jak na barok przystało, zapis nutowy staje się dla nich jedynie punktem wyjścia do eksperymentu, improwizacji i kreacji. W intermedialny krajobraz Festiwalu 3×3 orkiestra ta wpisuje się więc doskonale.  Arte dei Suonatori jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kameralnych orkiestr barokowych na scenie międzynarodowej. W swej przeszło dwudziestoletniej dynamicznej historii dała kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą, wydała kilkanaście nagrań płytowych. Druga edycja Festiwalu 3×3 będzie kolejną okazją do potwierdzenia nietuzinkowości tej formacji muzycznej.

2. Festiwal 3×3
Jakub Jakowicz: 28 października 2016 roku –Warszawa; 30 października 2016 roku – Poznań
Agata Zubel: 25 listopada 2016 roku – Warszawa
Gaba Kulka: 6 grudnia 2016 roku – Gorzów Wielkopolski; 7 listopada 2016 roku – Warszawa
Studio Teatrgaleria w Warszawie
Cenrtum Kultury Zamek w Poznaniu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR