• 2016-10-08

Putin Forever?

Od 14 października w kinach będzie można zobaczyć fascynujący i niepokojący obraz rosyjskiego społeczeństwa – film dokumentalny Putin Forever? w reżyserii Kiryła Nenaszewa.

Kirył Nenaszew, „Putin Forever?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kirył Nenaszew, „Putin Forever?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ambitny debiut dokumentalny Kiryła Nenaszewa stawia pytania niezwykle ważne nie tylko dla Rosjan. Kim właściwie jest dziś Władimir Putin dla rosyjskich obywateli? Dlaczego Rosjanie zdają się nie chcieć zmian? I czy era Putina będzie trwać wiecznie?

Film opowiada o spacyfikowaniu przez rosyjskie władze ruchu protestacyjnego, który powstał w ramach sprzeciwu wobec sfałszowania wyborów do Dumy w grudniu 2011 roku. Zdjęcia rozpoczęły się właśnie w wyborczym grudniu, zaś zakończyły 6 maja 2012 roku, w dniu rozbicia przez OMON demonstracji opozycji na Placu Błotnym. Dokument prezentuje m.in. postać młodego opozycjonisty Wsiewołoda Czernozuba, który planował protesty aż do skutku, został jednak zmuszony do opuszczenia Rosji. W tej chwili mieszka na Litwie.

W filmie podjęty jest także temat podziału rosyjskiego społeczeństwa. Czy frakcje pro- i antyputinowska potrafią nawiązać dialog i znaleźć płaszczyznę porozumienia?

Kirył Nenaszew – urodził się w 18 listopada 1985 roku w Pawłowskijim Posadzie w obwodzie moskiewskim. Ukończył prawo na Uniwersytecie Państwowym. Następnie studiował reżyserię i scenopisarstwo w Szkole Filmowej Artkino oraz na Wszechrosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii im. S.A. Gierasimowa.

Putin Forever?, reż. Kirył Nenaszew
Dystrybutor: Aurora Films
W kinach od 14 października 2016 roku

Dodaj komentarz