• 2016-10-08

Rozgrzewka przed. David Cronenberg: Evolution

W ramach rozgrzewki dla wyobraźni przed wystawą David Cronenberg: Evolution organizatorzy zapraszają do Kina Centrum na przegląd filmów kultowego reżysera. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, 11 października.

„Nagi Lunch” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„Nagi Lunch” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Łącznie zostanie zaprezentowanych 7 filmów Davida Cronenberga, w tym Nagi lunch, Wschodnie obietnice, Muchę, Nierozłącznych, Crash, Mapy gwiazd oraz eXistenZ. Seansom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi ekspertami. Będzie można posłuchać o tematach, motywach i wątkach charakterystycznych dla twórczości reżysera, bohatera wystawy, która zostanie otwarta już 14 listopada!

Seans kultowego Nagiego lunchu na podstawie kontrowersyjnej powieści Williama S. Burroughs’a uzupełni spotkanie z Pawłem Tańskim – literaturoznawcą, krytykiem literackim, antropologiem kultury i poetą, który przybliży wątki literackie w dorobku reżysera. Cronenberg, absolwent filologii angielskiej, rozpoczynał artystyczną karierę od pisania opowiadań, a ostatnio zadebiutował powieścią Skonsumowana. Jako filmowiec ekranizował utwory zaliczane do klasyki literackiego postmodernizmu. Przykładem takiej adaptacji jest właśnie Nagi lunch Williama S. Burroughsa – książka, która w swoim czasie wstrząsnęła Ameryką.

David Cronenberg | Nagi Lunch
11 października 2016 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR